ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Uroczyste zakończenie roku to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, jednocześnie jednak rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, rozrywki i beztroski. W środę 19 czerwca odbył się uroczysty apel, na którym zostały wręczone nagrody oraz dyplomy za wysokie osiągnięcia w nauce i zachowaniu. Uroczystość została zakończona przemówieniem Pana Dyrektora, który podziękował nauczycielom i uczniom za całoroczną pracę, rodzicom  natomiast podziękował za  życzliwość, zaangażowanie i dobrą współpracę życząc wszystkim udanego wypoczynku.
Świetlica 2010Turniej szachowy

Dnia 14 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Piastowie odbył się Międzyszkolny Turniej Szachowy. Uczestniczyło w nim 24 uczniów klas 1-8 z piastowskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał Pan Krzysztof Góra, sędzia szachowy klasy państwowej. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund z czasem 15 minut na zawodnika.
Mistrzem Szachowym Piastowskich Szkół Podstawowych w kategorii klas 0-1 został Antoni Piekarniak 1a
II miejsce w kategorii klas 2-3 zajął Jakub Otwinowski 2b
Nagrodami dla uczestników turnieju były medale, dyplomy i upominki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.
Dokładne wyniki turnieju stronie ChessArbiter.com

Opiekun grupy: Lilla Ponikowska


Świetlica 2010Wycieczka chóru

12 czerwca Chór Szkolny Semper Iuvenes wyruszył na wycieczkę do Julinka. Uczniowie cały dzień bawili grając w mini-golfa, pokonując przeszkody na parku liniowym oraz zwiedzając muzeum cyrkowe. Wycieczka była dla chóru nagrodą za caloroczną pracę na rzecz szkoły i miasta oraz odniesione sukcesy. Wyjazd w w ponad 80% sfinansowany był przez Radę Rodziców oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4. Dziękujemy!


Świetlica 2010Warsztaty wokalne chóru

W dniach 11-13 czerwca przedstawiciele Chóru Szkolnego Semper Iuvenes wzięli udział w warsztatach wokalnych w Młodzieżowym Domu Kultury w Pruszkowie. Przez 3 dni pracowali nad piosenką 'We are the world'. Zwieńczeniem warsztatów było nagranie teledysku, które odbyło się 12 czerwca. Efekty już wkrótce! Warsztaty oraz nagranie były jedną z nagród dla zespołu za zajęcie I miejsca w IV Konkursie Piosenki Dzieci i Młodzieży 'Śpiewaj nie ziewaj'.


Świetlica 2010ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 19.06.2019 r.

8:00 Msza
9:00-10:30 klasy V-VIII
11:00-12:00 klasy III-IV
12:00-13:00 klasy 0-II
ZMIANA ORGANIZACJI W DNIACH 11-14 CZERWCA

Szanowni Państwo,

W związku z trwającą falą upałów, stanowiącą szczególne niebezpieczeństwo dla dzieci, zajęcia edukacyjne w dniach
11-14 czerwca będą odbywały się według planu skróconego.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 w Piastowie
Świetlica 2010„Po drugiej stronie biurka”

Jak to jest być po drugiej stronie biurka nauczycielskiego? Klasa 8a mogła się o tym przekonać w ciągu całego roku szkolnego. Na lekcjach matematyki realizowany był projekt klasowy, w ramach którego, uczniowie mogli zmierzyć się z samodzielnym poprowadzeniem lekcji z wykorzystaniem przygotowanych przez siebie środków multimedialnych oraz tablicy interaktywnej. Takie zajęcia zachęcały do poszukiwania informacji i odpowiedzi z różnych źródeł informacji, a przede wszystkim, były dobrą formą powtórzenia i utrwalenia zdobytej wiedzy niezbędnej do napisania Egzaminu Ósmoklasisty. Dzięki metodzie projektów uczniowie rozwijali samodzielność, twórcze myślenie, uczyli się organizacji pracy oraz kulturalnego dyskutowania.


Świetlica 2010DZIEŃ RODZINY W KLASIE III c

Dnia 10 czerwca uczniowie klasy III c wraz z wychowawcą przygotowali i przedstawili swoim rodzicom piękny program artystyczny, aby okazać swą miłość i szacunek. Oprócz wesołych wierszy i piosenek dzieci zaprezentowały krótką inscenizację w oparciu o wiersz „Rzepka” . Rodzice przygotowali piękne stroje, które wzbogaciły odświętny charakter spotkania. Uczniowie w ramach prezentu wręczyli rodzicom własnoręczne wykonane laurki, a także dyplomy dla super mamy i super taty. Spotkanie upłynęło w miłej i uroczystej atmosferze.

Wych. III c Katarzyna Walczak


Świetlica 2010Kochanej Mamie

Coroczne święto z okazji Dnia Mamy miało miejsce 30 maja 2019 r.
w klasie1a. Spotkanie przygotowały wszystkie dzieci. Uczniowie zaprezentowali występ słowno- muzyczny pt. „Kochanej Mamie”. Świetnie prezentowały talenty śpiewając piosenki oraz recytując wiersze. Na koniec dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie zrobione laurki, różę
i przygotowany portret, który należało odnaleźć w galerii obrazów. Wielką atrakcją okazał się poczęstunek przygotowany w tajemnicy przed mami. Wszystko dla swoich rodziców. Tego dnia nie brakowało podziękowań
i braw. Wszyscy miło spędzili krótkie chwile.

Iwona Pałasz


Świetlica 2010Procedury bezpieczeństwa

Zapraszamy do zapoznania się z procedurami bezpieczeństwa ucznia SP4 Procedury bezpieczeństwaDYŻUR WAKACYJNY DLA ODDZIAŁU "O"

Informujemy, że dyżur wakacyjny w SP 4 dla dzieci z oddziałów przedszkolnych z terenu Piastowa będzie zorganizowany w dniach 19.08-30.08.2019 r.
Osoby zainteresowane proszone są o składanie wniosków w dniach 16.05, 23.05, 06.06., 13.06.2019 r. w godz. 14.00 - 17.00 do szkolnego intendenta, p. Małgorzaty Ożarowskiej.
Koszt obiadu dla dziecka wynosi 10 zł (płatne w chwili zapisu).
Karta zgłoszenia do pobrania w załączniku.karta zapisu


"Miś Patriota"

Od 6 maja uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w projekcie edukacyjnym Piastowskiego Archiwum Miejskiego „Miś Patriota”. W przedwojennej kamienicy, w której przed laty mieściła się Szkoła Podstawowa nr 1, mogli wysłuchać fascynujących opowieści wspaniałych przewodników: pana Daniela Daleckiego (dyrektora PAM) oraz pana Rafała Pławiaka (członka Towarzystwa Historycznego „Rok 1920”).
Podczas niezwykłej podróży w czasie dzieci poznały dzieje naszej miejscowości od jej początków, gdy istniała jako maleńka osada o nazwie Utrata, po współczesność.
Dowiedziały się również o udziale społeczności Piastowa w walce z okupantem niemieckim, o tajnej produkcji dla Armii Krajowej pistoletów zwanych „stenami” , o uczestnictwie piastowskich harcerzy w akcjach sabotażowych przeciwko hitlerowcom, tajnej radiostacji nadającej z terenu naszego miasta, a także o pomocy zorganizowanej przez Piastowian dla walczących i ludności cywilnej w czasie Powstania Warszawskiego w 1944 roku.


Świetlica 2010REKRUTACJA 2019/2020


Punkty rekrutacyjne

www.edukacja.warszawa.pl TUTAJOd 13 maja od godz. 8.00 do 20 maja do godz. 15.00 kandydaci będą mogli zalogować się i wypełnić „Wniosek o przyjęcie kandydata do klasy pierwszej szkoły ponadgimnazjalnej/ponadpodstawowej na rok szkolny 2019/2020” w elektronicznym systemie rekrutacji, pod adresem: 
https://warszawa.edu.com.pl TUTAJ Kandydaci ze szkół podstawowych i gimnazjów, dla których organem prowadzącym nie jest m.st. Warszawa samodzielnie zakładają konta w systemie, korzystając z zakładki „Zgłoś kandydaturę”, wprowadzają
nr PESEL.

Powiat pruszkowski (bez Piastowa)

https://powiatpruszkowski.edu.com.pl/ TUTAJWszyscy kandydaci wypełniają wniosek w systemie. Wydrukowany i podpisany wniosek należy złożyć w szkole pierwszego wyboru w terminie od 13 maja od godz. 8.00 do 20 maja do godz. 15.00.
Świetlica 2010ZEBRANIA RODZICÓW

klasy IV-VIII - poniedziałek 06.05.2019r. godz. 18:00
klasy I-III - wtorek 07.05.2019r. godz. 18:00
Warszawska Syrenka

27.04.2019 r. w Mazowieckim Instytucie Kultury odbył się finał 42. Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka" 2019. Wśród finalistów znalazło się dwóch uczniów z naszej szkoły Jakub Adamczyk z 4a oraz Justyna Mentrak z klasy 7b. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Świetlica 2010Kultywowanie tradycji wielkanocnych

26 marca klasa1a i1b odwiedziła Muzeum Etnograficzne w Warszawie, gdzie uczestniczyła w zajęciach pt. ”Wielkanoc”. Dzieci poznały sposoby przygotowania koszyczka wielkanocnego, uczestniczyły w samodzielnym sadzeniu owsa, dekorowaniu papierowego jaja. Obejrzały wystawę pisanek pochodzącą z różnych regionów Polski. Uczniowie 25 kwietnia przygotowali wspólnie apel z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Wśród barwnych pisanek, wędrującego „Kurka” i dyngusiarzy oddano obraz najstarszych i najważniejszych świąt chrześcijańskich, całość okraszono głośno wybrzmiewających przez uczniów piosenkami. Towarzyszyła wszystkim radosna atmosfera.
Iwona Pałasz
Lilla Ponikowska


Świetlica 2010Sukces chóru szkolnego

Nasz chór szkolny Semper Iuvenes zwyciężył podczas IV Konkursu Piosenki Dzieci i Młodzieży 'Śpiewaj, nie ziewaj' w Pruszkowie. Pierwsze miejsce spośród 8 zespołów z powiatu pruszkowskiego zagwarantowało chórowi wykonanie piosenki 'Bębebek' Jana Krutula. Konkurs objęty był honorowym patronatem Starosty Pruszkowskiego.


Świetlica 2010Świetlica 2010OGŁOSZENIE

W dniach 15, 16, 17 kwietnia w szkole odbywać się będą
egzaminy klas VIII.
W tych dniach klasy 1-7 mają dni wolne od nauki szkolnej.
Oddziały sześciolatków oraz świetlica szkolna pracują
w godzinach 7.00 – 17.00.
Ze względu na egzamin dzieci można przyprowadzać do świetlicy oraz do oddziałów sześciolatków do godziny 8.15, a odbierać od godziny 13.00.
W godzinach 8.15 – 13.00 nikt nie będzie wpuszczany do szkoły."Głoskowe rymowanki"

Bardzo dziękujemy Dzieciom za wykonanie pomysłowych prac na XXX Ogólnopolski Logopedyczny Konkurs Plastyczny "Głoskowe rymowanki". Prace zostały przekazane do głównego organizatora - Szkoły Podstawowej nr 5 we Włocławku.
Na wyniki konkursu czekamy do połowy maja, a do tego czasu trzymammy kciuki za wspaniałych reprezentantów SP4.

Ewa Zdrojewska
koordynator konkursu


Świetlica 2010PLAN LEKCJI W CZASIE REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

Plan lekcji znajdą Państwo w poniższych załącznikach.


Plan dla klas I-III
Plan dla klas IV-VIII


1% podatku

Szanowni Państwo,
zwracamy się z uprzejmą prośbą o przekazanie swojego 1 % podatku dla Szkoły Podstawowej nr 4 w Piastowie.
Aby przekazać 1% podatku, należy w rocznym zeznaniu podatkowym, w polu „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz OPP”, podać numer KRS – 0000124097, oraz w polu „Informacje uzupełniające” jako cel szczegółowy 1% wpisać – "Na SP4 Piastów".
Możecie mieć Państwo pewność, że tak jak w poprzednich latach, z przekazanych środków zrobimy dobry użytek.

Dyrekcja Szkoły i Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 4 w Piastowie
Świetlica 2010Godzina dla Ziemi

29 marca klasa 3b zorganizowała happening ekologiczny w ramach ogólnoświatowej akcji "Godzina dla Ziemi". Z przygotowanymi przez siebie plakatami i transparentami spacerowali po szkolnych korytarzach i ulicach wokół szkoły. Ich celem było zwrócenie uwagi na to, że wszyscy powinniśmy troszczyć się o środowisko naturalne poprzez takie działania jak gaszenie światła, zakręcanie wody, wyłączanie urządzeń elektrycznych, których aktualnie nie używamy, segregowane śmieci, używanie żarówek energooszczędnych, korzystanie z toreb wielokrotnego użytku i nie palenie śmieci. Akcja "Godzina dla Ziemi", do której włączyła się nasza szkoła, ma w symboliczny sposób przypomnieć o tych działaniach, dlatego od kilku lat, w ostatnią sobotę marca, na całym świecie o tej samej porze na godzinę gasną światła w domach i budynkach użyteczności publicznej.


Świetlica 2010Światowy Dzień Czytania Tolkiena

25 marca to Światowy Dzień Czytania Tolkiena - my w tym dniu nie tylko czytaliśmy wybrane fragmenty "Hobbita", "Władcy Pierścieni" i "Silmarillionu", ale gościliśmy także w szkolnych murach Czarodzieja Gandalfa, Aragorna, Nazgula i dwie Elfki. Uczniowie mogli również rozwiązać quiz, w którym nagrodą były pyszne lembasy.


Świetlica 2010Pierwszy dzień wiosny

21 marca klasy IV-VIII powitały wiosnę na zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski "Pokazie mody wiosennej". Autorzy najciekawszych stylizacji zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.


Świetlica 2010Warszawska Syrenka

20 marca 2019 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Piastowie odbyły się eliminacje miejskie do 42 Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. Wśród 116 uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych było 35 reprezentantów naszej szkoły. Przesłuchania odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych: klas 0-3 oraz 4-8 i gimnazjum. Dzieci dały z siebie wszystko, jednak na wręczenie nagród trzeba było poczekać do 26 marca. Wtedy to do sali kolumnowej w MOKu zaproszono laureatów przesłuchań. Z naszej szkoły aż 13 uczniów zostało docenionych przez jury, w składzie którego znalazło się dwóch aktorów. Podczas ogłoszenia wyników napięcie rosło z każdą minutą – spośród wszystkich nagrodzonych osób tylko sześcioro powalczy w finale konkursu.
Nagrody główne zdobyli uczniowie naszej szkoły – Jakub Adamczyk z klasy 4a oraz Justyna Mentrak z klasy 7b i to oni pojadą do Warszawy zmierzyć się z najlepszymi recytatorami z innych szkół. Wszystkim laureatom i uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy!

Karolina Pankau

NAGRODA GŁÓWNA – FINAŁ W WARSZAWIE:
Jakub Adamczyk 4a, Justyna Mentrak 7b

NAGRODA:
Magda Wojtkowska 5b, Lidia Wojtkowska 7a

WYRÓŻNIENIE:
Filip Sosnowski 0a, Wiktoria Jawoszek 0b, Wiktor Satkowski 0b, Julia Jędrzejczak 3b, Julia Kowalczyk 3c, Oliwia Majewska 3c, Filip Prus 6a, Alicja Borgulska 6c, Joanna Czułada 8a


Świetlica 2010

PODZIĘKOWANIA

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom zaangażowanym w organizację imprezy "Gramy i Śpiewamy dla Szymona" oraz wszystkim Gościom, którzy wsparli naszą inicjatywę. Dzięki Wam zebraliśmy 9000 zł!

Dyrekcja SP 4 w Piastowie
Świetlica 2010ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM „Wczoraj i dziś – 15 lat Polski w Unii Europejskiej”

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu.


Regulamin konkursu
Zaproszenie do konkursuWALNE ZEBRANIE RADY RODZICÓW

27.03.3019 r. o godz. 18:00, zapraszamy wszystkich przedstawicieli Rad Oddzialowych na Walne Zebranie Rady Rodziców SP4.
Konferencja Artystyczno-Naukowa

Mateusz Mularczyk - dyrygent chóru szkolnego Semper Iuvenes będzie reprezentował naszą Szkołę na II Ogólnopolskiej Konferencji Artystyczno-Naukowej 'Muzyka chóralna - dokonania, perspektywy. Muzyka chóralna XX i XXI wieku' w Białymstoku. Temat prelekcji dotyczyć będzie walorów edukacyjnych prawykonania kompozycji LUD.owy, które miało miejsce w listopadzie ubiegłego roku w naszej szkole.


Świetlica 2010Projekt Akademii Pedagogiki Specjalnej

Uczniowie klas drugich i trzecich Szkoły Podstawowej nr 4 w Piastowie uczestniczą od stycznia 2019 r. w projekcje edukacyjnym : „Akademia Pedagogiki Specjalnej Uczelnią Młodych Odkrywców”, dofinansowywanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.
Celem przedsięwzięcia jest rozwijanie u uczestników kompetencji: myślenia  twórczego (kreatywności), ICT, umiejętności językowych oraz pracy zespołowej realizowanych w środowisku wyższej uczelni.
Ogromną radość sprawiła uczniom gra terenowa, w czasie której samodzielnie musieli odnaleźć punkty zadaniowe ukryte w budynku uczelni, a rozwiązania zagadek wskazywały drogę do celu. Równie emocjonująca była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Tu również dzieci otrzymały karty z zadaniami, które pochłonęły je bez reszty. Dzieciom bardzo spodobało się bycie „studentami”. Z dumą odebrali symboliczne indeksy i na dobre zadomowili w murach APS.


Świetlica 2010Świetlica 2010


Miejski Konkurs Sudoku

15 marca 2018r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 Miejski Konkurs Sudoku skierowany do uczniów klas II i III wszystkich piastowskich szkół. Zawodnicy wykazali pomysłowością i logicznym myśleniem przy rozwiązywaniu konkursowej karty pracy, szybkości i wytrwałością w dążeniu do celu. Ostatni etap wyłonił następujących laureatów:

klasy II
I miejsce- Julia Kisiel SP 2
II miejsce- Franciszek Żak SP 3
III miejsce Dominika Dudzińska SP 4

Klasy III
I miejsce- Eliasz Kamiński SP 4
II miejsce- Magdalena Potyrało SP 2
III miejsce Róża Wysokińska SP 1

Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy sponsorowane przez Radę Rodziców SP 4 w Piastowie, uczestnicy skorzystali z poczęstunku oraz otrzymali pamiątkowy gadżet. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Organizatorzy
Iwona Pałasz
Monika Kuźmińska


Świetlica 2010Zajęcia biblioteczne w klasie 3c

26 lutego w klasie 3c odbyły się trzygodzinne zajęcia biblioteczne, dotyczące lektury „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”. Uczniowie przenieśli się na daleką północ, by poznać panujące tam warunki, żyjące zwierzęta i rośliny, a także zależności między człowiekiem a otoczeniem. Celem zajęć było również zaktywizowanie uczniów, zachęcenie do zgodnej pracy w grupie, a także wykorzystanie multimediów, w tym aplikacji i prezentacji.
Uczniowie klasy trzeciej wspaniale uczestniczyli w lekcji. Wykazali się dużą wiedzą o Grenlandii. Umiejętnie rozwiązywali quizy internetowe, wzięli udział w scenkach dramowych przedstawiających życie Inuitów, a także rozwiązywali zagadki matematyczne dotyczące sposobów liczenia mieszkańców Grenlandii. Podzieleni na grupy, dzięki umiejętności współpracy, stworzyli historyjkę obrazkową „Jak Anaruk uratował swojego ojca przed niedźwiedziem”.
Wszystkie informacje na temat Grenlandii uczniowie zebrali w stworzonych przez nich pięknych, kolorowych lapbookach. Na koniec zajęć uczniowie dokonali ewaluacji, a informacja zwrotna świadczyła o tym, że taka forma pracy była dla nich atrakcyjna.

Karolina Pankau


Świetlica 2010Międzyszkolny Konkurs Szybkiego Czytania

25 lutego 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Szybkiego Czytania. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów – po dwóch z klas 3-4, 5-6 i 7-8. Zadaniem konkursowym było jak najszybsze przeczytanie tekstu, a następnie rozwiązanie testu sprawdzającego czytanie ze zrozumieniem. Klasy 5-8 zadania testowe rozwiązywały za pomocą aplikacji Kahoot. Konkurs zakończył się sukcesem naszych uczniów.
W kategorii klas 3-4 I miejsce zajął Kacper Antosiewicz (4b), zaś II miejsce – Eliasz Kamiński (3b).
W kategorii klas 5-6 wyróżnienie otrzymali Filip Prus (6a) oraz Stanisław Brzeziński (6c).
W kategorii klas 7-8 II miejsce zdobyła Justyna Mentrak (7b), zaś wyróżnienie – Lidia Wojtkowska (7a). Naszym uczniom serdecznie gratulujemy!

Karolina Pankau


Świetlica 2010REKRUTACJA

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Piastowie informuje o postępowaniu rekrutacyjnym  na rok szkolny 2019/2020, które odbywa się na podstawie:
- ,,wniosku o przyjęcie dziecka do  oddziału przedszkolnego” 
wraz z załącznikami
- „wniosku o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej”

Wnioski o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej można pobierać i składać u pedagoga szkolnego
w terminie od 25.02.2019 do 08.03.2019 r.


Godziny pracy pedagoga TUTAJWnioski można też pobrać ze strony internetowej szkoły TUTAJ

 

DZIEŃ OTWARTY

Dzień otwarty:

11.03.2019 r. godz. 18:00 - klasy 4-8
12.03.2019 r. godz. 18:00 - klasy 1-3

Klasy 8a i 7b - zebranie 11.03.2019 r. godz. 18:00
Klasy 3a, 3b, 3c - zebranie 12.03.2019 r. godz. 18:00
Świetlica 2010


"Szumi las"

Bardzo dziękujemy za wykonanie fantastycznych prac na XXIX Ogólnopolski Logopedyczny Konkurs Plastyczny "Szumi las" Prace zostały przekazane do głównego organizatora - Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Krzyżu Wielkopolskim. Wszyscy uczestnicy otrzymali już dyplomy i upominki. Serdecznie gratulujemy!


Świetlica 2010Sukcesy naszych uczniów w XV Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym i Literackim

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym i Literackim. Celem Konkursu Krasomówczego, który odbył się pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty, było upamiętnienie tradycji polskiego skautingu w związku z Rokiem Harcerstwa. Finał konkursu odbył się 7.12.2019 r. w X Pawilonie Cytadeli Warszawskiej. Zwycięzcy wygłosili przepiękne przemówienia na temat historii polskiego harcerstwa, wykazując się doskonałością sztuki oratorskiej, czym zdobyli uznanie jury konkursu oraz przyczynili się do upowszechniania wiedzy istotnej dla poczucia tożsamości narodowej.
Nasi uczniowie zostali również laureatami XV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego zorganizowanego z okazji Roku Stanisława Moniuszki. Zwycięzcy klas 4 - 7 zaprojektowali i wykonali przepiękne albumy i plakaty oraz zredagowali prace literackie, prezentując
w ciekawy sposób zasługi Stanisława Moniuszki - kompozytora, dyrygenta i twórcy polskiej opery narodowej. Opiekę dydaktyczną nad uczniami sprawowały panie – Růžena Skarżyńska, Agnieszka Krawczyk, Urszula Stachera i Agnieszka Łada.
Dnia 22.02.2019 r. na uroczystej gali zakończenia konkursu zwycięzcy otrzymali medale, dyplomy i nagrody książkowe.
Oto lista nagrodzonych:

XV Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy

I miejsce w kategorii kl. 4 - 6 Marta Kłosińska kl. 6b
II miejsce w kategorii kl. 4 - 6 Magda Wojtkowska kl 5b
II miejsce w kategorii kl. 7 - 8 i gimnazjów Lidia Wojtkowska kl. 7a
III miejsce w kategorii kl. 7- 8 kl. i gimnazjów Patrycja Wolnicka kl. 7a

XV Ogólnopolski Konkurs Literacki

Kategoria album kl 4 - 6
II miejsce Joanna Ponczkowska kl. 6c
Paweł Zaleśny kl.6c
III miejsce Kamil Kowalczuk kl. 5b
Wyróżnienia: Alicja Borgulska kl. 6c
Krzysztof Pełtak kl. 5b
Martyna Ruszczyk kl. 6c
Alicja Tymińska kl. 6c

Kategoria plakat kl. 4 - 6
I miejsce Aleksandra Sadowska kl. 5b
Blanka Szafraniec kl. 4b
II miejsce Weronika Gwiaździńska kl. 5b
III miejsce Hubert Łada kl. 4a
Klaudia Krzysztofik kl. 5b

Kategoria opowiadanie kl. 7 - 8 i gimnazjów
Wyróżnienie: Patrycja Wolnicka kl. 7a

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów ! Jesteśmy dumni, że uczniowie naszej szkoły przyczyniają się do kształtowania pamięci i szcunku wobec dokonań wybitnych Polaków i uwrażliwiają się na potrzebę krzewienia patriotyzmu. Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursów.
Opracowała: Agnieszka ŁadaDzień Bezpiecznego Internetu

W dniu 21 lutego w naszej szkole odbył się happening z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2019, w który włączyło się kilkunastu czwartoklasistów (część klasy IV b i IV d). Dzieci, w trakcie długich przerw, chodziły po korytarzach z transparentami prezentującymi różne zasady korzystania z Internetu i tzw. netykiety. Uczniowie, którzy spisali na kartce minimum 5 takich haseł, otrzymywali słodką nagrodę.
Wydarzenie związane było z działaniami prowadzonymi przez Polskie Centrum Programu Safer Internet i zgłoszono je jako inicjatywę Szkoły Podstawowej nr 4 w Piastowie w tegorocznych obchodach DBI. Poza happeningiem przeprowadzono w klasach zajęcia na temat bezpieczeństwa online oraz hejtu w internecie. Akcję zorganizowała psycholog Małgorzata Woźniak wraz z Patrycją Jastrzębską-Dutkiewicz, nauczycielem informatyki.


Świetlica 2010
ZEBRANIA RODZICÓW

klasy IV-VIII - poniedziałek 18.02.2019r. godz. 18:00
klasy I-III - wtorek 19.02.2019r. godz. 18:00
WAŻNA INFORMACJA

Uprzejmie informujemy, że z powodu wysokiej absencji kadry pedagogicznej w naszej szkole, placówka nie jest w stanie zapewnić wystarczającej opieki nad dziećmi.

W poniedziałek 21 stycznia oraz wtorek 22 stycznia prosimy o zapewnienie opieki dzieciom we własnym zakresie. W zaistniałej sytuacji możecie Państwo zwrócić się do swojego pracodawcy o wypłatę zasiłku opiekuńczego (druk Z-15A i ZAS-36).
Świetlica 2010Jasełka

Jasełka to jeden ze zwyczajów świętowania Bożego Narodzenia, który co roku kultywujemy w SP4. Uczniowie klas 2a i 4a z wielkim zaangażowaniem wcielili się w różne role doskonale oddając klimat wydarzeń Betlejemskiej Nocy. Nie zabrakło przebudzenia pasterzy w środku nocy i obwieszczenia im radosnej nowiny, udziału Aniołów czy pokłonu trzech Mędrców ze Wschodu. Uroku dodały przedstawieniom kolędy i pastorałki w wykonaniu uczniów. Klasa 4a miała również okazję przedstawić swoją inscenizację szerszej publiczności 6 stycznia
w Kościele Chrystusa Króla Wszechświata.Projekt klasy 8a

W związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości, klasa 8a z wychowawcą wzięła udział w projekcie „My Polacy – niepodlegli, przedsiębiorczy. Historia niepodległości pracą ludzi pisana” pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Piastowa. Organizatorem projektu była zaprzyjaźniona Szkoła Podstawowa nr 5 z Piastowa.
W ramach projektu, który trwał od października do końca grudnia 2018 r., uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę historyczną na temat działań prowadzących do odzyskania niepodległości Polski a przede wszystkim działań lokalnej społeczności piastowskiej. W ramach projektu uczniowie mieli możliwość obejrzeć wystawę zorganizowaną w szkole, uczestniczyli w grze terenowej oraz cyklu zajęć dydaktycznych, których celem było rozwijanie kreatywności, innowacyjności i postaw warunkujących sprawne i odpowiedzialne funkcjonowanie we współczesnym świecie.


Świetlica 2010


Wieczór wigilijny w klasie 1 b

W dniu 19 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbył się wieczór wigilijny dla rodziców dzieci z klasy 1b. To niecodzienne spotkanie rozpoczęło się od powitania przez wychowawcę przybyłych gości i wprowadzenia w tematykę spotkania. Następnie dzieci przedstawiły inscenizację narodzenia Pana Jezusa, w czasie której wszyscy zgromadzeni śpiewali kolędy i pastorałki.
Po przedstawieniu uczniowie opowiadali o polskich tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych ,dzielili się opłatkiem , składali sobie życzenia i spożywali słodkości przygotowane przez rodziców. Uroczystość przebiegła w miłej i rodzinnej atmosferze.
Lilla Ponikowska


Świetlica 2010


Kolędowanie z Seniorami

15 grudnia Chór Szkolny Semper Iuvenes odwiedził Świetlicę środowiskowo-integracyjną - Dom Jana Pawła II w Piastowie. Chórzyści wzięli udział w projekcie integracji międzypokoleniowej kolędując wspólnie z piastowskimi seniorami, dzieląc się z nimi opłatkiem, wymieniając prezentami, a także tworząc symboliczny łańcuch. Było to bardzo wzruszające i piękne wydarzenie.
Wizyta w „Nansenie”

14 grudnia klasa 8a z wychowawcą odwiedziła Zespół Szkół im. Fridtjofa Nansena w Piastowie. Uczniom zaprezentowane zostały tradycje bożonarodzeniowe krajów europejskich połączone ze wspólnym kolędowaniem oraz warsztatami tworzenia ozdób świątecznych. Wspólnie spędzony czas był również okazją zapoznania przyszłych kandydatów z ofertą szkoły.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Dyrektor Reginie Radziszewskiej, Nauczycielom oraz Uczniom za zaproszenie i poświęcony nam czas.
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W XXIX OGÓLNOPOLSKIM LOGOPEDYCZNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM
„SZUMI LAS”

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu.


Regulamin konkursu "Szumi "las"


Nie oceniaj ludzi po wyglądzie, a książki po okładce…

14 grudnia w szkolnej bibliotece miała miejsce niecodzienna akcja. Kilka dni wcześniej pojawiła się tajemnicza informacja o dawaniu drugiej szansy ludziom – i książkom. Kiedy, jak nie w święta, jest najlepszy czas, by odrzucić uprzedzenia i kierować się nie wyglądem, a wnętrzem? Ta myśl przyświecała idei, której moment kulminacyjny nastąpił właśnie w piątek. Od godziny 11:00 na bibliotecznych regałach czekało na dzieci ponad 120 książek zapakowanych w świąteczny papier. Uczniowie nie wiedzieli, jakie tytuły kryją się pod papierem – jedyną wskazówką było położenie na regale. Pierwszy regał to literatura dla najmłodszych, drugi – dla nieco starszych, zaś trzeci – dla najstarszych uczniów lub młodszych, ale wymagających czytelników. Zainteresowanie akcją przeszło najśmielsze oczekiwania! Niemal wszystkie pozycje zniknęły po pierwszej długiej przerwie. Po książki zawitali nawet ci uczniowie, którym zazwyczaj niezbyt często goszczą w bibliotece. Chociaż dzieci miały polecenie, by prezent odpakować dopiero w domu, niektórzy nie wytrzymali i rozerwali papier tuż po wyjściu z biblioteki. Uśmiech i podekscytowanie uczniów, a także liczne prośby o powtórzenie akcji pokazały, że była to dobra inicjatywa.
Karolina Pankau


Świetlica 2010


Informacje o rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi rekrutacji do szkół podstawowych w roku szkolnym 2019/2020.
List Minister Edukacji Narodowej
Ulotka dotycząca rekrutacjiZEBRANIA RODZICÓW

klasy IV-VIII - poniedziałek 17.12.2018r. godz. 18:00
klasy I-III - wtorek 18.12.2018r. godz. 18:00

Książka to wspaniały prezent pod choinkę, dlatego w czasie zebrań (godz. 17:00-19:00) odbędzie się świąteczny kiermasz książki. Ciekawe powieści, zabawne opowiadania i pięknie ilustrowane picturebooki wydawnictwa Zielona Sowa będzie można nabyć z 35% rabatem. Zapraszamy!OTRZYMALIŚMY TYTUŁ „SZKOŁY MŁODYCH PATRIOTÓW”

W związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Szkoła Podstawowa nr 4 w Piastowie przystąpiła do projektu „Szkoła Młodych Patriotów”, którego organizatorem było Studium Prawa Europejskiego z siedzibą w Warszawie.
W okresie od 15 marca 2018 r. do 15 listopada 2018 r., uczniowie i nauczyciele realizowali zadania przewidziane w regulaminie . Wykonano osiem ważnych zadań, które miały na celu krzewienie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego.
Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę, umiejętności i talent w konkursach: wiedzy historycznej, recytatorskim i pieśni patriotycznych. Przygotowywali plakaty: 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości oraz Kodeks postaw patriotycznych. Uczniowie starszych klas przygotowali dla mieszkańców Piastowa inscenizację słowno - muzyczną „Barwy Mojej Ojczyzny”, po której przeprowadzono wśród zgromadzonych sondaż na temat postaw patriotycznych mieszkańców Piastowa. Dla uczniów klas młodszych stworzyli prezentacje multimedialne i pogadanki na temat symboli narodowych, najważniejszych osób w państwie i odzyskania przez Polskę niepodległości.
Wszystkie zadania były oceniane przez jury projektu, na podstawie sprawozdań, protokołów i zdjęć. Za każde podjęte działanie otrzymaliśmy maksymalną liczbę punktów. W nagrodę za 100% wykonanie zadań projektowych, nasza placówka uzyskała Certyfikat „Szkoły Młodych Patriotów”.


Świetlica 2010


Mikołajki w oddziałach "0"

6 grudnia to jeden z dni w roku najbardziej wyczekiwany przez najmłodszych. Nasze zerówki odwiedził w tym dniu Święty Mikołaj. Był jednak bardzo tajemniczy. Zostawił nam prezenty i listy, w których obiecał, że osobiście odwiedzi nas dopiero w Święta. Dzieci z ogromną ciekawością wysłuchały listu i otwierały paczki. Powoli wkracza do nas juz atmosfera Świąt Bożego Narodzenia.
Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych


Świetlica 2010
Miejski Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

27 listopada 2018 r. odbył się Miejski Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 3. Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów z klas 1-7. Konkurs podzielony na kategorie wiekowe: klasy 1-3, 4-6 oraz 7-8 wraz z gimnazjum. Uczniowie naszej szkoły odnieśli ogromny sukces, zajmując wysokie miejsca we wszystkich kategoriach:
Maja Szcześniak – 2 miejsce w kategorii klas I – III
Ewelina Mentrak – 2 miejsce w kategorii klas IV – VI
Magda Wojtkowska – 3 miejsce w kategorii klas IV – VI
Justyna Mentrak – 1 miejsce w kategorii klas VII – VIII i gimnazjum
Oliwia Błaszczyk i Lidia Wojtkowska – 2 miejsce ex aequo w kategorii klas VII – VIII i gimnazjum
Justyna Mentrak zdobyła także nagrodę publiczności. Uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy!
Dzień Pluszowego Misia

26 listopada 2018 r. w oddziałach przedszkolnych świętowaliśmy ważne urodziny. Swoje święto obchodził przyjaciel wszystkich dzieci – pluszowy miś. Z tej okazji w zerówkach zorganizowano lekcję biblioteczną o misiu. Dzieciaki poznały historię powstania pluszaka oraz poprosiły do tańca przyniesione przez siebie maskotki. Wysłuchały też ciekawostek o niedźwiedziach. Musiały przy tym bardzo uważać, ponieważ później odbył się quiz z misiowymi zagadkami. Po tych emocjach czekała na dzieci kolejna zgadywanka – musiały rozpoznać bohaterów bajek i filmów. Nie wszystkie zagadki były proste, jednak dzieci wspaniale sobie z tym poradziły. W nagrodę czekała na nich słodka niespodzianka. Gdy zerówkowicze – niczym Kubuś Puchatek – pałaszowali słodki przysmak, wręczone zostały medale Przyjaciela Misia. Bardzo dziękuję Wychowawczyniom za pomoc w organizacji zajęć, a dzieciom za aktywne włączenie się do wspólnej zabawy.
Karolina Pankau
Koncert LUD.owy

W sobotę 24 listopada odbyło się w Piastowie niespotykane dotąd w naszym regionie wydarzenie. Trzy chóry działające przy instytucjach z powiatu pruszkowskiego dokonały prawykonania kompozycji "LUD.owy" Mieczysława Baumgarta. Utwór po raz pierwszy na świecie zabrzmiał w Szkole Podstawowej nr 4 w Piastowie za sprawą Chóru Kameralnego Powidoki (MOK Piastów), Chóru Dziecięcego Semper Iuvenes (SP4 Piastów) oraz Chóru Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia Akolada z Pruszkowa. Wszystko to w towarzystwie instrumentalistów z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Blisko 80-osobowy zespół wystąpił pod dyrekcją Mateusza Mularczyka. "LUD.owy" to kompozycja inspirowana melodiami pochodzącymi z różnych regionów folklorystycznych Polski, która łączy tradycję ze współczesnością - szuka miejsca naszego rodzimego folkloru w dzisiejszym świecie. Koncert został zorganizowany przez Stowarzyszenie The Project i był współfinansowany ze środków Miasta Piastów.


Dyskoteka Andrzejkowa klas 4-8

czwartek 29 listopada w godzinach 16:30-18:30
Podsumowanie konkursu
"11 listopada Narodowe Święto Niepodległości"

23 listopada 2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Piastowie odbyło się uroczyste podsumowanie Miejskiego Konkursu Historyczno-Plastycznego „11 listopada Narodowe Święto Niepodległości” pod honorowym patronatem Burmistrza Piastowa Pana Grzegorza Szuplewskiego. Uroczystość rozpoczęła pani Wanda Przybylak dyrektor MOK-u w Piastowie powitaniem wszystkich przybyłych, następnie głos zabrała pani Hanna Babikowska Dyrektor L. O. im. Adama Mickiewicza gratulując laureatom i składając podziękowania nauczycielom i rodzicom za przygotowanie uczniów do konkursu.

Laureaci
Kategoria klas I-III:
I miejsce Liliana Włodarczyk, kl. 3 b,
II miejsce Paweł Kosiorek, kl. 1 b,
III miejsce Tomasz Kamiński, kl. 2 a

Kategoria klas 4 - 6:
I miejsce Alicja Tymińska,  kl. 6 C
II miejsce Klaudia Krzysztofik, kl. 5 B
wyróżnienie Wiktoria Kolińska, kl. 4C

Kategoria klas 7 – 8
I miejsce Kamila Mańkowska, kl. 8A
II miejsce Daria Sikora, kl. 7A
III miejsce Michał Czajkowski, kl. 7B


Świetlica 2010
6b w Muzeum Powstania Warszawskiego

22 listopada 2018 r. klasa 6 b uczestniczyła w wycieczce do Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczniowie poznali najważniejsze fakty dotyczące okresu okupacji i odkryli różnorodne sposoby walki Polaków z wrogiem. Dowiedzieli się, czym było i jak funkcjonowało Polskie Państwo Podziemne, kim byli konspiratorzy – jakie zadania wykonywali, jak radzili sobie z niebezpieczeństwem i jak ukrywali swoją pracę. Zapoznali się z losem ludzi w trakcie okupacji i podczas Powstania Warszawskiego. Dowiedzieli się o trudnej sytuacji swoich rówieśników z 1944 roku - jak wyglądały warunki ich życia. Poruszono takie tematy, jak utrata dzieciństwa i zmiana ról oraz jakie zadania stawiały przed dziećmi okupacja i Powstanie Warszawskie.
Wycieczka była bardzo udana i okazała się bogatym źródłem wiedzy historycznej.
Anna Kamińska


Świetlica 2010
Akademia Bezpieczeństwa w SP4

21 listopada 2018 r. za sprawą Fundacji PZU Szkoła Podstawowa nr 4 w Piastowie zamieniła się w Akademię Bezpieczeństwa. Szkolne sale zostały podzielone na strefy: pierwszej pomocy, teatru i bezpiecznego dorastania.W sali gimnastycznej powstała strefa bezpiecznego ruchu i rozrywki. Jakie wrażenie na dzieciach zrobiło to przedsięwzięcie, najlepiej oddają wspomnienia uczennicy klasy 4a Zosi Dąbrowy:
"Dziś do naszej szkoły przyjechała Fundacja PZU. Na początku spotkaliśmy się w sali gimnastycznej. Zostało tam zorganizowane miasteczko drogowe. Musieliśmy przejechać na rowerze przez tor przeszkód. Następnie chodziliśmy po minidrodze. Były na niej znaki drogowe, sygnalizacja świetlna, przejście dla pieszych oraz rondo. Pan policjant wyjaśnił nam zasady poruszania się po skrzyżowaniu. Następnie niektóre dzieci miały przejechać na hulajnodze wyznaczoną drogę. Pozostali odgrywali rolę pieszych.Na koniec była fotobudka. Wybieraliśmy sobie kapelusze, kolorowe włosy, czapki i tak przebrani robiliśmy pamiątkowe zdjęcie.
Potem przeszliśmy do strefy pierwszej pomocy. Obejrzeliśmy film na ten temat, następnie pod kierunkiem ratownika medycznego uczyliśmy się udzielania pierwszej pomocy. W kolejnej sali czekały nas zajęcia plastyczne. Na stolikach rozłożone były puzzle, krzyżówki i kolorowanki. Po wykonaniu zadań przeszliśmy do strefy teatru, aby obejrzeć przedstawienie ostrzegające przed zagrożeniami płynącymi z niewłaściego korzystania z internetu oraz przyjmowania "cukierków" niznanego pochodzenia. Bardzo mi się podobał ten dzień w szkole. Mam nadzieję, że częściej będą takie spotkania."
Dyrektor oraz cala społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 serdecznie dziękują Fundacji PZU oraz Funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji i Komendy Policji w Piastowie za zorganizowanie Akademii Bezpieczeństwa w naszej placówce.
Żywa lekcja historii w SP 4

15 listopada w Szkole Podstawowe nr 4 w Piastowie miała miejsce niezwyła lekcja historii. Gościliśmy uczestnika Powstania Warszawskiego, żołnierza Armii Krajowej pana por. Stanisława Rumianaka pseudonim "Wilk". W momencie rozpoczęcia wojny nasz Gość mial zaledwie 9 lat. Gdy wybuchło powstanie, jako piętnastoletni harcerz Szarych Szeregów ochoczo ruszył w bój. Uczniowie mieli okazję poznać historię walczącej Warszawy zapamiętanej przez ich rówieśnika. Pan porucznik niezwykle barwnie opisywał życie w okupowanej stolicy, nadzieję i radość wywołaną wybuchem powstania, pobyt w obozie przejściowym w Pruszkowie – Dulag 121, tułaczkę po zakończeniu walki. Wspomnienia wzbogacone były filmem i zdjęcimi dokumentalnymi. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali opwieści, dopytując o szczgóły dotyczące życia w okupwanej Warszawie, walki z Niemcami oraz o losy powojenne naszego Gościa.
Pan dyrektor Stanisław Siekierko oraz społeczność SP 4 w Piastowie bardzo dziękują panu por. Stanisławowi Rumiankowi za przybycie do naszej placówki życząc wiele pomyślności. Składamy też podziękowania panu ppłk. dypl. rez. Markowi Roguskiemu, Prezesowi Warszawskiego Towarzystwa Strzeleckiego za zorganizowanie spotkania w ramach projektu "Żywe lekcje historii". Bardzo liczymy na dalszą współpracę.


Świetlica 2010
ROK dla NIEPODLEGŁEJ w SP 4

Rok 2017/18 ogłoszony został przez MEN Rokiem dla Niepodległej wpisując się w tę konwencję społeczność SP 4 w Piastowie przez cały rok, poczynając od listopada 2017 r. podejmowała działania służące upamiętnieniu tej ważnej rocznicy. Miały one na celu rozbudzenie poczucia przynależności narodowej i świadomości patriotycznej u uczniów oraz promocję i upwszechnienie wiedzy historycznej w społeczności lokalnej. Chcąc godnie uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach przystąpiliśmy do projektu edukacyjnego Szkoła Młodych Patriotów, w ramach którego uczniowie klas czwartych przygotowali konwersatoria dla swoich młodszych kolegów z klas 1 – 2. których tematem było poszukując odpowiedzi na pytanie "Co dla mnie oznacza bycie patriotą?"
Zoganizowany został konkurs wiedzy na temat Historia Polski a patriotyzm. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 6 – 8. Klasy 1 – 3 uczestniczyły w konkursie plastycznym dotyczącym symboli narodowych zaś klasy 4 – 8 wykonał plakaty przedstawiające sylwetki wybitnych Polaków. Z prac uczniowskich powstały ciekawe ekspozycje zdobiące szkolne korytarze i niezwykle kształcące. Zorganizowany teżzostał szkolny konkurs poetycki "Tu wszędzie jest moja Ojczyzna".
Cala szkoła wzięła udział w ogólnopolskim konkursie "Do Humnu" zbiorowo wykonując trzy pieśni narodowe: "Boże coś Polskę", "Rotę" oraz "Mazurka Dąbrowskiego". Włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji 100 kart na 100 – lecie niepodległości. Klasa 3a wysłała do 100 szkół uczestniczących w projekcie pocztówki ze zjęciem Piastowa. Teraz napływają do nas karty z różnych miast Polski. Powstaje z nich mapa naszego kraju.
Uczestniczyliśmy też w akcji zorganizowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego Bohateron. Uczniowie naszej szkoły, za pośrednictwem muzeum, wysłali karty pocztowe (niektóre samodzielnie zaprojektowane) do uczestników Powstania Warszawskiego.
Aktywnie włączaliśmy się w przedsięwzięcia organizowane przy tej okazji na terenie miasta. Uczestniczyliśmy w Miejskim Konkursie Historyczno – Plastycznym 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości oraz przystąpiliśmy do Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej zorganizowanego przez SP 3 w Piastowie. Szkoła Podstawowa nr 4 czynnie włączyła się w działanie podejmowane na terenie miasta dla uświetnienia obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości. Poczet ze sztandarem szkoły reprezentował naszą placówkę w oficjalnych obchodach 10. i 11. listopada.
9. listopada w szkole odbyły się uroczyste akademie na poziomie klas 0 – 3 i 4 – 6, a o godz. 11.11 cala społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy. Poza tym 11. listopada 2018 r. chór szkolny wystąpił z koncertem pieśni patriotycznych w Kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Piastowie zaś w klasa 6a zaprezentowała w Kościele pw. Chrystusa Króla Wszechświata insenizację poetycko – muzyczną "Barwy mojej Ojczyzny".Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości

W niedzielę 11 listopada 2018 r. w Kościele pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie odbyła się inscenizacja słowno-muzyczna
pt. „Barwy Mojej Ojczyzny” w wykonaniu uczniów
Szkoły Podstawowej nr 4 im. Bohaterów spod Darnicy. Program artystyczny był realizowany w ramach Miejskich Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości. Przedstawienie przede wszystkim miało  przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Uczniowie klasy VI a pod kierunkiem p. Iwony Szczęch i Anny Kamińskiej wprowadzili zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Uczniowie recytowali wiersze i przedstawiali sceny, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Piękną oprawę przedstawienia stanowiły prezentacje multimedialne i pieśni patriotyczne oraz taniec narodowy – POLONEZ
w wykonaniu uczniów VI a, który zakończył przedstawienie. Wzruszeniu towarzyszyła łza w oku, która pojawiła się u wielu osób uczestniczących w tej inscenizacji. Dziękujemy ks prałatowi Grzegorzowi Bereszyńskiemu za życzliwość i piękne słowa podsumowujące to doniosłe wydarzenie.


Świetlica 2010
ZEBRANIA RODZICÓW

Ze względu na ustanowienie 12 listopada dniem wolnym od pracy, nastąpiła zmiana terminów zebrań z rodzicami:
klasy IV-VIII - poniedziałek 19.11.2018r. godz. 18:00
klasy I-III - wtorek 20.11.2018r. godz. 18:00WAŻNE INFORMACJE DLA RODZICÓW

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska i Jarosław Pinkas Główny Inspektor Sanitarny skierowali w czwartek, 8 listopada br. do dyrektorów szkół, przedszkoli i placówek oświatowych oraz rodziców specjalny list dotyczący zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych. Prosimy o zapoznanie się z treścią listu pod linkiem: LISTObchody 100-lecia Niepodleglości w SP4

9 listopada

Apele upamiętniające 100-lecie Odzyskania Niepodległości
klasy I-III - lekcja 2 i 5
Klasy IV-VIII - lekcja 3

Uroczyste odśpiewanie Hymnu Państwowego, występ laureatów konkursu poezji patriotycznej oraz chóru - lekcja 4
Realizacja projektu - "Polak - Patriota".

10 listopada

17:00 - uroczystości w Parku Niepodległości

11 listopada

10:00 - Uroczysta msza św. za Ojczyznę w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Piastowie, występ chóru szkolnego SP 4 "Semper Iuvenes" pod dyrekcją p. Mateusza Mularczyka
13:50 - inscenizacja słowno muzyczna "Barwy Mojej Ojczyzny" w wykonaniu uczniów SP4 w kociele pw. Chrystusa Króla Wszechświata.
Świetlica 2010

Więcej informacji o wydarzeniu pod linkiem: Koncert LUD.OWY
Lekcje w Muzeum Dulag 121

W ramach Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości uczniowie klas V, VI, VII uczestniczyli w lekcjach muzealnych w Muzeum Dulag 121
w Pruszkowie. Zapoznawali się z genezą powstania obozu Dulag 121 oraz jego historią. Poznawali losy ludzi przetrzymywanych w obozie i niosących im pomoc pruszkowian. W czasie lekcji przybliżona została historia Powstania Warszawskiego widziana z kilku perspektyw: walczących powstańców, harcerzy, ludności cywilnej i żołnierzy niemieckich. Lekcje przybliżały uczniom trudne losy ludzi wypędzonych z Warszawy, którzy trafiali do obozu Dulag 121. W trakcie zajęć zwiedzano wystawę i aktywnie pracowano z materiałami pisanymi i wizualnymi,
np. jednym z zadań było napisanie krótkiej informacji z obozu do najbliższych.
Zajęcia te były piękną nauką patriotyzmu.
Konkurs poezji patriotycznej

W dniach 29-30 października w Szkole Podstawowej nr 4 w Piastowie odbył się finał konkursu recytatorskiego poezji patriotycznej dla klas 4-8. Konkurs odbył się w ramach ogólnopolskiego projektu „Szkoła małych patriotów”. W finale wzięło udział 33 uczestników, wyłonionych wcześniej w eliminacjach klasowych. Uczniowie zaprezentowali różnorodny repertuar, starając się oddać podniosłość, nastrój i wydźwięk recytowanego wiersza. Szkolnym koordynatorem konkursu była Karolina Pankau, nauczyciel-bibliotekarz, która do współpracy zaprosiła nauczycieli-polonistów. Dwie komisje, w skład których wchodziły panie: Rużena Skarżyńska, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Łada i Urszula Stachera, z uwagą wysłuchały prezentacji, udzielając rad i wskazówek odnośnie interpretacji. Po burzliwych obradach zdecydowano, by nagrodzić uczniów na poziomach. W klasach czwartych zwyciężyła Ewelina Mentrak z wierszem Daniela Bednarka „A taki piękny wrzesień był”, zaś w klasach piątych najlepsza okazała się Magda Wojtkowska, recytująca „Pogawędkę o Ojczyźnie” Wandy Chotomskiej. Laureatem pierwszej nagrody w kategorii klas 6 został Paweł Zaleśny, który przedstawił swoją interpretację utworu Władysława Broniewskiego „Żołnierz polski”. Jury zdecydowało się połączyć klasy 7 i 8 w jedną kategorię. Bezapelacyjną zwyciężczynią została Justyna Mentrak, która niezwykle poruszająco zaprezentowała wiersz „Katyń” Mariana Hemara. Wszyscy laureaci wystąpią na uroczystości z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Klasy 4:
I miejsce – Ewelina Mentrak 4d
II miejsce – Hubert Łada 4a
III miejsce – Kacper Kabała 4a
Wyróżnienie – Magdalena Duda 4b
Klasy 5:
I miejsce – Magda Wojtkowska 5b
II miejsce – Mikołaj Wolski 5b
III miejsce – Wiktoria Tymińska 5b
Klasy 6:
I miejsce – Paweł Zaleśny 6c
II miejsce – Alicja Borgulska 6c
III miejsce – Polina Zalizniak 6c
Wyróżnienie – Aleksandra Gołda 6c
Klasy 7-8:
I miejsce – Justyna Mentrak 7b
II miejsce – Oliwia Błaszczyk 7a
III miejsce – Lidia Wojtkowska 7a
Wyróżnienie – Joanna Czułada 8a


Świetlica 2010Dzień spódnicy i krawata

30 października odbył sie w naszej szkole "Dzień spódnicy" i "Dzień krawata". Wszyscy, którzy mieli tego dnia na sobie te elementy garderoby, byli zwolnieni z odpowiedzi ustnej w czasie lekcji. Dla uczniów była to świetna zabawa, a przy okazji sposób upamiętnienia ważnej rocznicy, która przypada na rok 2018 - 100-lecie uzyskania przez Polki praw wyborczych. W szkole pojawiły się gazetki i plakaty na temat tego ważnego dla wszystkich obywatelek wydarzenia, a krótkiej prezentacji w klasach dokonały symbolicznie Przewodniczące Samorządu Uczniowskiego.


Świetlica 2010Konkurs "Historia Polski a patriotyzm"

23 października 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 4 im. Bohaterów spod Darnicy w Piastowie został przeprowadzony Konkurs pod nazwą „Historia Polski a patriotyzm”. Odbył się on w ramach udziału naszej szkoły w projekcie SZKOŁA MŁODYCH PATRIOTÓW. Odzyskanie przez Polskę niepodległości, to jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszych dziejach naszego kraju, które ukształtowało następne pokolenie. W 2018 roku obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Konkurs nauczył młodzież, że niepodległość nie jest dana raz na zawsze, a o dobro ojczyzny trzeba dbać na co dzień. Konkurs kształtował postawę aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym poprzez poznawanie losów własnej Ojczyzny. Promował wśród uczniów poszukiwanie różnych źródeł informacji o przeszłości Polski oraz własnego regionu, a także poznawanie wydarzeń z przeszłości swojego regionu, miasta, powiatu; uczył szacunku dla polskiego dziedzictwa historycznego i kulturowego.  Pytania konkursowe dotyczyły m.in. symboli Polski, położenia, sąsiadujących państw, osób, dat czy wydarzeń związanych z przeszłością i teraźniejszością naszego kraju. Uczniowie mieli za zadanie, np. podać daty najważniejszych wydarzeń, wskazać imię i nazwisko osoby, która odegrała istotne role w naszym kraju, ale też wymienić sąsiadów naszego kraju, podać nazwiska polskich poetów romantyzmu czy wskazać polskich laureatów nagrody Nobla. W sumie uczniowie mogli uzyskać 30 punktów. Do konkursu przystąpiło 32 uczniów, którzy reprezentowali poszczególne klasy. W czasie 60 minut rozwiązywali arkusze, które następnie zostały ocenione. W pracach Komisji Konkursowej wzięły udział: pani Anna Kamińska i pani Wioletta Mamcarz – nauczyciele historii.
Po zsumowaniu punktów ogłoszono wyniki:
1. Brzeziński Stanisław VI c - 28 pkt.
2. Dudzińska Zuzanna VI a - 28 pkt.
3. Wojno Andrzej VI c - 28 pkt.
4. Mentrak Justyna VII b - 28 pkt.
5. Nieskorska Karolina VII a - 27 pkt.
6. Kijo Gabriela VI c - 27 pkt.
7. Tymiński Paweł VIII a - 27 pkt.
8. Ignatowicz Ewa VI b - 27 pkt.
9. Wojtkowska Lidia VII a - 27 pkt.
10. Mielnik Kacper VI a - 27 pkt.
11. Kras Alicja VI c - 26 pkt.
12. Brzyska Emilia VI a - 26 pkt.
13. Talarowska Maja VI c - 25 pkt.
14. Gołda Aleksandra VI c - 25 pkt.
15. Tymińska Alicja VI c - 25 pkt.
16. Wolnicki Przemysław VI a - 25 pkt.
17. Podolski Aleksander VI a - 25 pkt.
18. Kras Krystian VI c - 25 pkt.
19. Kraszkiewicz Danuta VI b - 24 pkt.
20. Pawlikowski Mateusz VI a - 23 pkt.
21. Mężyńska Maja VI a - 23 pkt.
22. Kłosińska Marta VI b - 23 pkt.
23. Wrocławska Martyna VI a - 23 pkt.
24. Dębek Marta VI a - 23 pkt.
25. Antosik Weronika VI b - 23 pkt.
26. Sulewska Alicja V a - 23 pkt.
27. Gałązka Weronika V b - 21 pkt.
28. Zaleśny Paweł VI c - 20 pkt.
29. Ponczkowska Joanna VI c - 19.5 pkt.
30. Ryczywolska Julia VI b - 19 pkt.
31. Siemiątkowska Vanessa VI a - 18 pkt.
32. Wojtaś Małgorzata VI a - 17 pkt.


Świetlica 2010Wycieczka klas pierwszych

W dniu 23 października uczniowie klas 1 a i 1 b uczestniczyli w wycieczce do Gospodarstwa Agroturystycznego „Natura Wzywa" w Zarębach. Program pobytu w tym niezwykłym miejscu przewidywał udział w podchodach dotyczących 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, samodzielne wykonanie dżemu z jabłek, karmienie zwierząt gospodarskich oraz jedzenie pysznych kiełbasek.
Największe emocje towarzyszyły zajęciom w pobliskim lesie, które poprzez pokonywania kolejnych etapów podchodów przybliżały dzieciom historię państwa polskiego i odzyskanie przez niego niepodległości. Wiele radości i satysfakcji dało im również samodzielne wykonanie dżemu z jabłek, który mogli zabrać do domu. Na koniec wycieczki dzieci odwiedziły zagrodę ze zwierzętami gospodarskimi, które mogli nakarmić. Mimo niesprzyjającej pogody udało się nam nawet pozjeżdżać na tyrolce. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni i uśmiechnięci.
Lilla Ponikowska
Niecodzienna lekcja

W ubiegłym tygodniu dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b uczestniczyły w niecodziennych zajęciach przyrodniczych. Było to spotkanie z pajęczakami i skorpionami. Dzieci dowiedziały się, jak wyglądają pająki, jakie są ich cechy i obyczaje, a także mogły z baaardzo bliska obejrzeć wiele żywych okazów. Najdzielniejsi odważyli sie nawet dotknąć niektórych z nich (oczywiście tych "bezpiecznych" dla człowieka). Była to doskonała okazja, by pogłębić swoją wiedzę na temat tej grupy zwierząt, a także pokonać swoje lęki :-)
Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych.
Smacznie, zdrowo, kolorowo!

Jesień to szczególna pora roku. Oprócz kolorowych liści, rudych kasztanów, grzybów, szyszek i żołędzi jesień "daje" nam mnóstwo zdrowych warzyw i owoców. O tym, jak ważne jest ich codzienne spożywanie wiedzą juz nasi "zerówkowicze". Dzieci na zajęciach przygotowywały samodzielnie surówki i sałatki warzywne i owocowe. Uczyły się kroić, siekać, obierać... Następnie odbyła się wspólna degustacja - a wiadomo, że nic tak dzieciom nie smakuje, jak samodzielnie przygotowane posiłki.


Świetlica 2010Ślubowanie klas I

Dzień 17 października 2018 roku w naszej szkole to bardzo ważna data dla uczniów klas pierwszych. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Bohaterów spod Darnicy w Piastowie. Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły, wychowawców, zaproszonych gości, rodziców oraz starszych koleżanek i kolegów zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące zasad panujących w szkole, bezpieczeństwa na drodze oraz z uśmiechem wypili kwaśny sok przygotowany przez rodziców. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że egzamin pięknie zdali i mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i zostali pasowani na uczniów przez Pana Dyrektora. Akt ślubowania przypieczętowali odciśnięciem własnego kciuka. Uczniowie złożyli odrysowane dłonie, które zostaną im zwrócone na zakończenie klasy ósmej. Dopełnieniem uroczystości było wręczenie Pierwszakom legitymacji uczniowskich oraz tarcz naszej szkoły. Po zakończonej uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami udała się do sal lekcyjnych, gdzie otrzymali dyplomy, upominki i prezenty od rodziców. Kochanie Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów u w nauce. Powodzenia!
Lilla Ponikowska
Z Obieżyświatem przez Europę w klasie IIIc

Z Obieżyświatem przez Europę w klasie IIIc Dnia 16 października w klasie IIIc odbyły się niezwykłe zajęcia w ramach projektu „ Podróże z Obieżyświatem”. Uczniowie klasy trzeciej „c” przygotowali samodzielnie plansze, plakaty oraz prezentacje multimedialne poszerzające ich wiedzę o kontynencie europejskim. Uczniowie wymieniali się informacjami dotyczącymi różnych państw w Europie; dowiedzieli się jakie są charakterystyczne dla tego kontynentu potrawy; mogli nawet ich skosztować. Opowiadali o stolicach państw europejskich; o ich najbardziej znanych zabytkach oraz sławnych europejskich postaciach. Zaprezentowali plansze przestawiające najbardziej znane i typowe dla Europy zwierzęta. Wszyscy poznawali flagi państw europejskich oraz wymieniali ich stolice. Wszyscy wspaniale przygotowali się do tych zajęć wykonując różne ciekawe pomoce. Dzięki uczestnictwie w takich zajęciach wszyscy mogli lepiej i wnikliwiej poznać i utrwalić sobie wiedzę dotyczącą Europy. Wszyscy uczniowie klasy IIIc będą brali udział w tym projekcie przez cały rok szkolny.
wychowawca IIIc : Katarzyna Walczak
Konkurs "Do Hymnu"

Nasza szkoła jako jedna z 300 szkół z całej Polski zakwalifikowała się do udziału z konkursie "Do Hymnu" organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. 5 października na terenie naszej placówki w obecności komisji konkursowej nastąpiło przesłuchanie, podczas którego ponad 70% uczniów szkoły wykonało a capella i z pamięci 3 pieśni hymniczne: Mazurek Dąbrowskiego, Rotę i Boże coś Polskę.
DZIEŃ OTWARTY

klasy IV-VIII - poniedziałek 15.10.2018r. godz. 18:00
klasy I-III - wtorek 16.10.2018r. godz. 18:00
klasa Ib zebranie
UBEZPIECZENIE UCZNIÓW

Oferta ubezpieczenia z aktywnym linkiem (czerwony druk) UBEZPIECZENIEZEBRANIE WALNE RADY RODZICÓW

Odbędzie się 26.09.2018r. o godz. 18:00.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W WYDARZENIACH:

Festyn rodzinny 15.09.2018r. w godzinach 10:00-15:00.

Zbiórka makulatury i elektrośmieci
21 września 15:30-19:00
22 września 7:00-12:00
OBOWIĄZKOWE SPOTKANIE ODDZIAŁOWYCH RAD RODZICÓW

Odbędzie się w czwartek 13.09.2018r. o godz. 18:00.Dzień kropki

14 września 2018 r. w naszej szkole zaroiło się od kropek. Samorząd szkolny klas 0-3 wraz ze świetlicą zorganizował obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Taka akcja odbyła się w naszej szkole po raz pierwszy. Uczniowie i nauczyciele zostali poproszeni o ubranie się w kropki lub grochy, by zaakcentować, jak ważny jest ten dzień. Przy szatniach wchodzących uczniów i rodziców witała kolorowa galeria prac pod hasłem „Zwierzaki Kropaki”. Od rana we wszystkich klasach 0-3 odbywały się zajęcia przybliżające genezę tego święta. Dzieci obejrzały film o Vashti – dziewczynce, której cały świat zmieniła zwykła kropka. Po filmie odbyła się krótka dyskusja o tym, że w każdym z nas drzemią ukryte talenty i zdolności, które czekają tylko na to, by je odkryć. Okazało się, że w naszej szkole jest mnóstwo utalentowanych osób! Jedni pięknie śpiewają, inni szybko biegają, jeszcze inni mają – jak Vashti – talent plastyczny. Były także osoby świetnie grające w piłkę, robiące zwierzęta z origami, a nawet takie, które posiadają talent do słuchania innych! Następnie uczniowie rysowali swój talent na pięknej, ozdobnej kropce. Jednak to nie koniec zabaw – maluchy, łącząc kropki, musiały odkryć, co przedstawia obrazek. Klasy 2 i 3 miały trudniejsze zadanie – posługując się alfabetem Braille'a miały zaszyfrować swoje imię. Ale prawdziwe atrakcje czekały na uczniów na korytarzu w trakcie długich przerw! Dzieciaki mogły zrobić sobie zdjęcie w kropkowej fotobudce, zagrać w twistera, sprawdzić swoje zdolności dedukcyjne, odgadując hasło znajdujące się na ukrytych kropkach. Na wąskim korytarzu rozwinięty został papier, na którym dzieci mogły rysować wszystko, co podpowiadała im wyobraźnia. Czekało na nich także hula hop i rzut do celu. Akcja przyciągnęła nie tylko najmłodszych, ale także ich kolegów ze starszych klas, którzy chętnie dołączyli do zabawy. Na koniec Międzynarodowego Dnia Kropki okazało się, że każdy z nas ma wyjątkowy talent.
ZEBRANIA RODZICÓW

klasy IV-VIII - poniedziałek 10.09.2018r. godz. 18:00
klasy I-III - wtorek 11.09.2018r. godz. 18:00
0a - wtorek 11.09.2018r. godz. 17:00
0b - środa 12.09.2018r. godz. 17:00
Rozpoczęcie roku szkolnego

3 września 2018 r. w naszej szkole odbyła się inauguracja roku szkolnego 2018/2019. Dyrektor Szkoły Pan Stanisław Siekierko przywitał grono pedagogiczne, rodziców i uczniów, a także pracowników administracji i obsługi, życząc wszystkim w nowym roku szkolnym wytrwałości i sukcesów.


Świetlica 2010


WAŻNE

Informacje dotyczące zapisu i wydawania obiadów w zakładce INFORMACJE DLA RODZICÓW.
Zapraszamy do odwiedzenia oficjalnej strony Szkoły na facebooku TUTAJ


COPYRIGHTS Anna Borecka