ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Uroczyste zakończenie roku to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, jednocześnie jednak rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, rozrywki i beztroski. W piątek 22 czerwca odbył się uroczysty apel, na którym zostały wręczone nagrody oraz dyplomy za wysokie osiągnięcia w nauce i zachowaniu. Uroczystość została zakończona przemówieniem Pana Dyrektora, który podziękował nauczycielom i uczniom za całoroczną pracę, rodzicom  natomiast podziękował za  życzliwość, zaangażowanie i dobrą współpracę życząc wszystkim udanego wypoczynku.

Zdjęcia
Zapraszamy do odwiedzenia oficjalnej strony Szkoły na facebooku TUTAJ
WYPRAWKA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ TUTAJ.


APEL PODSUMOWUJĄCY

Jak co roku, w ostatnim tygodniu nauki, podsumowaliśmy pracę
i osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2017/2018. Lista laureatów i finalistów konkursów polonistycznych, matematycznych, przyrodniczych, informatycznych, językowych, plastycznych i bibliotecznych nie miała końca. Nagrodzono również uczniów za wyniki sportowe oraz muzyczno – taneczne. Wyróżnieni zostali także uczniowie aktywnie uczestniczący w akcjach organizowanych przez Samorząd Uczniowski oraz uczniowie, którzy mieli najwyższe wyniki w zbiórce makulatury i elektrośmieci. Podziękowania z rąk przewodniczącej SU Oliwii Pytel i zastępcy Natalii Domańskiej, za całoroczną współpracę otrzymały panie sprawujące opiekę nad Samorządem Uczniowskim. Apel uświetniły występy szkolnej grupy tanecznej oraz laureaci i finaliści międzyszkolnego konkursu piosenki angielskiej.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia
Wyjazd chóru szkolnego

13 czerwca 2018 roku Chór Szkolny Semper Iuvenes pojechał do Żelazowej Woli - miejsca urodzenia Fryderyka Chopina. Podczas wycieczki zwiedziliśmy Park w Żelazowej Woli, sprawdziliśmy na własnej skórze jak działa ściana akustyczna, zrobiliśmy krótką sesję zdjęciową, zwiedziliśmy Dom Urodzenia Fryderyka Chopina, tańczyliśmy tańce ludowe, poznaliśmy wpływy kultury tradycyjnej na twórczość Chopina oraz uczyliśmy się dyrygować. Obejrzeliśmy też Film o życiu kompozytora. Na koniec wybraliśmy się na lody. Ta zaledwie kilkugodzinna wycieczka była dla nas bardzo ważna, ponieważ pozwoliła poczuć nam na własnej skórze magię tego świętego dla polskiej kultury miejsca..

Zdjęcia
Wycieczka Samorządu Uczniowskiego

11 czerwca grupa uczniów SP4 aktywnie uczestnicząca w działaniach Samorządu Uczniowskiego oraz Członkowie Pocztu Sztandarowego wraz z opiekunem p. Anna Borecką uczestniczyli w wyjeździe do Escape Roomu w Warszawie. Niebanalna gra wymagająca analitycznego i krytycznego myślenia, szybkiego kojarzenia faktów oraz kreatywności potwierdziła umiejętność współpracy uczniów oraz stała się podsumowaniem pracy w roku szkolnym 2017/2018.


Świetlica 2010Dzień Dziecka w zerówce

Na Dzień Dziecka nasi najmłodsi czekali z ogromną niecierpliwością. Czekało na nich wiele niespodzianek. Po śniadaniu dzieci wraz z Paniami wyruszyły na lody. Było smacznie i wesoło. Popołudniu czekała na nich jeszcze jedna niespodzianka. Przygotowali ją dla nich rodzice. Było to przedstawienie pt. " Szewczyk Dratewka". Rodzice przygotowali wspaniałą scenografię, barwne kostiumy, a w rolę aktorów wcielili się sami. Trzeba przyznać, że mają aktorskie talenty. Wszystkim bardzo się podobało. Dzieci były bardzo poruszone widząc swoje mamusie na scenie. Na uroczystość przybyli także: p.dyrektor Stanisław Siekierko oraz p.wice dyrektor Agnieszka Krawczyk, którzy pogratulowali rodzicom aktorskiego talentu oraz zaangażowania w życie grupy.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili sie do przygotowania tak niesamowitej imprezy.

Zdjęcia
ENGLISH MASTER 2018 – FINAŁ

W piątek 25 maja odbył się w naszej szkole finał Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego English Master. Choć aura nam nie sprzyjała i dwie szkoły zrezygnowały z udziału w konkursie z powodu straszliwej burzy, reszta uczestników wykazała się ogromną walecznością i zaciętością. Dzielnie pokonywali kolejne etapy prezentowane za pomocą technik multimedialnych. Uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami ze słowotwórstwa, pisania, czytania, a także słuchania ze zrozumieniem. Wszyscy uczniowie byli bardzo przejęci i było widać, jak bardzo zależy im na wygranej. Los chciał, że wygrane podzieliły się równo między naszą szkołę a Szkołę Podstawową nr 1. W kategorii klas drugich zwyciężyła drużyna z SP1, a SP4 w składzie: Lena Brzyska kl. 2c, Oliwia Majewska kl. 2c i Barbara Sobczak kl. 2a zajęła 2 miejsce. Natomiast w kategorii klas trzecich grupa z Czwórki w składzie: Patryk Jaktorski kl. 3c, Maja Murzyn kl. 3d i Damian Nowakowski z kl. 3f zdobyła pierwsze miejsce.

Gratulujemy wszystkim laureatom i dziękujemy SP1 za przybycie, mimo pogodowych zawirowań.

ZdjęciaŚwietlica 2010Redaktor w SP4

Dnia 28 maja br.gościła w naszej szkole p. Bożena Bałczewska z Wydawnictwa „Mała Kurka”, w którym pracuje na stanowisku redaktora. Pani Bożena została zaproszona przez bibliotekę szkolną i poprowadziła zajęcia z edukacji czytelniczrj dla klas 4 i 5, a ich głównym tematem był proces wydawniczy książki. Uczniowie zostali podzieleni na grupy , w których pracowali zgodnie z poleceniami prowadzącej jako czytelnicy , wydawcy i autorzy. Następnie zaprezentowali wyniki swej pracy całej grupie. W dalszej części spotkania poznali poszczególne etapy powstania książki zaczynając od wydawcy , autora , ilustratora , a kończąc na dystrybucji . Prelegentka wiele uwagi poświęciła kwestii przestrzegania praw autorskich i korzystania z legalnych źródeł kultury . Następnie uczniowie obejrzeli prezentację poświęconą twórczości brytyjskiego pisarza Davida Walliams'a. Jest on poczytnym autorem wielu powieści dla młodzieży , laureatem międzynarodowych nagród literackich. Prowadzi działalność charytatywną wspierając organizacje dla dzieci . Jego książki wydaje wydawnictwo „Mała Kurka”, które reprezentował nasz Gość. Na zakończenie uczniowie mieli okazję wziąć udział w losowaniu książek Davida Walliams'a, a także otrzymali pamiątkowe zakładki. Dziękujemy p. Bożenie Bałczewskiej za przeprowadzone zajęcia i prezenty jakie otrzymali nasi uczniowie.
Śpiewająca Polska - relacja z wjazdu chóru

28 kwietnia 2018 roku Chór Szkolny Semper Iuvenes wziął udział w Przeglądzie Chórów Śpiewająca Polska – region mazowiecki. Zespół zaprezentował 4 utwory: Tercje N. Vaccai, Legenda o smoku A. Waligóra-Tarnowska, Cold snap Mark Hayes i Whisper Greg Gilpin. Uczniowie zaprezentowali się w bardzo prestiżowej Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie i otrzymali mnóstwo gratulacji dotyczących interpretacji utworów oraz warsztatu wokalnego.

Świetlica 2010

Zdjęcia
„Wszystko, co doskonałe dojrzewa powoli”
Arthur Schopenhauer


JUBILEUSZ 60-LECIA NASZEJ „CZWÓRKI”

Dnia 20 kwietnia 2018 r. w naszej szkole tradycyjnie odbyło się Święto Szkoły. W tym roku uroczyste obchody miały szczególny charakter,
gdyż upamiętniały 60-lecie powstania naszej „Czwórki”. Zainaugurowała je Msza Święta.
Kolejnym punktem była uroczysta akademia, na która przybyli przedstawiciele władz miasta - przewodnicząca Rady Miejskiej p. Agata Korczak i jej zastępca p.Tomasz Sarnacki, przewodniczący Związku Żołnierzy WP płk Jan Żmijewski i zastępca Dowódcy Dywizjonu mjr Grzegorz Rokita reprezentujący 15 Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy, dyrektor CUO p. Urszula Nelken oraz dyrektorzy piastowskich szkół i przedszkoli. Nie mogło zabraknąć naszego honorowego gościa, uczestnika Bitwy Darnickiej p. płk. Stanisława Dębniaka. Jubileusz 60-lecia powstania szkoły był okazją do nadania tytułu Przyjaciela Szkoły. Otrzymali go m.in. p. płk Stanisław Dębniak, Burmistrz Miasta Piastowa p. Grzegorz Szuplewski oraz poprzedni włodarze miasta - p. Zdzisław Brzeziński, p. Marek Kubicki, byli dyrektorzy szkoły – p. Czesław Baran, p. Irena Szostak, p. Janusz Stelmasiak, p. Hanna Drabik, p. Hanna Kuran oraz p. Růžena Skarżyńska a także p. Piotr Czyżewski - wieloletni przewodniczący Rady Rodziców. Obecnie zatrudnieni w szkole byli jej uczniowie, otrzymali Pamiątkowe Odznaki Absolwenta. Dyrektor szkoły p. Stanisław Siekierko podsumował także Szkolny Konkurs Historyczny: „Czwóreczka” i wręczył laureatom nagrody. Następnie przedstawiony został niezwykle ciekawy program artystyczny w wykonaniu uczniów kl. III b i VI d przygotowanych pod kierunkiem pań: Agnieszki Krawczyk, Anny Łaziuk i Karoliny Pankau. Ukazano w nim dzieje szkoły od jej powstania po dzień dzisiejszy. Oddano hołd żołnierzom poległym w bitwie pod Darnicą. Podczas występu zaprezentowano liczne talenty wokalne, muzyczne, taneczne uczniów. Uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego pod batutą p. Mateusza Mularczyka i prezentacja multimedialna o historii szkoły przygotowana przez p. Iwonę Szczęch.
W podziękowaniu za wspaniały występ Rada Rodziców ufundowała „małym aktorom” słodki jubileuszowy tort. Uroczystość Święta Szkoły upamiętniająca 60 lat istnienia placówki miała niepowtarzalny klimat i wyjątkowy wspomnieniowy charakter oraz wspaniałą oprawę. Była nie tylko wyrazem czci złożonej poległym w walce o wolność Polaków, ale stanowiła wyraz pamięci i uznania dla tych wszystkich, którzy tworzyli i tworzą naszą „Czwórkę”.


Świetlica 2010

Zdjęcia
Nasza szkoła przystąpiła do pilotażowego programu informacyjnego na rzecz czystego powietrza
Edukacyjna Sieć Antysmogowa
.


Informacje o stanie powietrza w wybranej placówce oświatowej TUTAJ
Dzien Marchewkowy

W środę obchodziliśmy w zerowce Dzień Marchewkowy - Witaminkowy. Dzieci samodzielnie przygotowywały surówki marchewkowo - jabłkowe oraz soki owocowo-warzywne. Dzielnie uczyły się posługiwać tarkami, obieraczkami i innymi kuchennymi akcesoriami. Wszystko bardzo smakowało - było słodko i przepysznie. Dzieci dowiedziały sie także, czemu jedzenie marchewki jest tak ważne dla naszego zdrowia i obiecaly pięknie zjadać surówki i sałatki podczas codziennych obiadków - trzymamy za słowo.


Świetlica 2010

Zdjęcia
Konkurs "Wierszyki łamiące języki"

Dnia 26 kwietnia 2018 r. odbył się, organizowany po raz kolejny przez bibliotekę Szkoły Podstawowej nr 4 w Piastowie, Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Wierszyki łamiące języki". Celem konkursu jest rozbudzanie wrażliwości na piękno języka polskiego, kształtowanie umiejętności językowych oraz rozwijanie uzdolnień recytatorskich.
Konkurs przebiegał w dwóch etapach: szkolnym i międzyszkolnym. Etap szkolny miał za zadanie wyłonić kandydatów do etapu międzyszkolnego. W etapie szkolnym, który odbył się 18 i 19 kwietnia br. wzięło udział 27 uczniów naszej szkoły z klas II i III. W etapie międzyszkolnym uczestniczyło 18 uczniów z piastowskich szkół podstawowych. Uczestnicy konkursu zaprezentowali bardzo trudne wiersze, wymagające dużej sprawności w wymowie, artykulacji, akcentowaniu. Jury brało pod uwagę :dobór repertuaru, interpretację, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny.

Wyniki konkursu:
Klasy II
I miejsce: Oliwia Majewska SP 4
II miejsce: Hanna Bosak SP 4
III miejsce:Piotr Meller SP 4
Wyróżnienie: Hanna Ręrzińska SP 1

Klasy III
I miejsce: Aleksandra Machera SP 1
Julia Kowalska SP 4
Hubert Łada SP 4

II miejsce: Amelia Hańczyc SP 3
Amelia Mączko SP 4
III miejsce: Gabriela Szwajczewska SP 3
Wtróżnienie : Anna Nadulna SP 3

Uczestnicy konkursu otrzymali od organizatorów dyplomy oraz nagrody książkowe.

Gratulujemy!


Zdjęcia
Miejska Biblioteka Publiczna w Piastowie zaprasza uczniów klas 0-7 do udziału w konkursie plastycznym
”Biblioteka jako magiczna kraina”.
Format i technika dowolna. Prace oddajemy do p. Urszuli Stachery, biblioteki szkolnej lub bezpośrednio do Biblioteki Miejskiej do dnia 8 maja br.
Organizator zapewnia nagrody książkowe oraz wystawę nagrodzonych prac.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!Konkurs Międzyszkolny Sudoku

13 marca 2018r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 Międzyszkolny Konkurs Sudoku skierowany do uczniów klas II i III. Celem konkurs było zachęcenie uczniów do rozwiązywania zadań matematycznych, zainteresowanie przedmiotem oraz popularyzowanie matematyki. Przez uczestnictwo uczniowie sprawdzili swoje umiejętności oraz wykazali się pomysłowością i logicznym myśleniem przy rozwiązywaniu konkursowej karty pracy. Ostatni etap wyłonił następujących laureatów:

Klasy II
I miejsce - Lena Brzyska SP4
II miejsce - Wiktoria Powłowska SP3
III miejsce- Róża Wysokińska SP3

Klasy III
I miejsce - Daria Lipińska SP2
II miejsce - Mikołaj Niełaczny SP1
III miejsce - Nina Palczewska SP4

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do kontynuowania zainteresowań przedmiotami ścisłymi.


Zdjęcia
„Czy to lato, czy też zima z buraczkami formę trzymaj”

Pod takim hasłem odbyła się III edycja konkursu kulinarnego dla uczniów ze szkół powiatu pruszkowskiego. Finał konkursu odbył się 27.03.2018 r. w Hotelu Victor DeSilva w Pruszkowie. Po raz trzeci uczniowie naszej szkoły znaleźli się w finale tego konkursu.
W tegorocznej edycji finalistą z naszej szkoły był Krzyś Pełtak z kl. IVb, który według własnego przepisu przygotował „Zdrową sałatkę z buraczków”.

Gratulujemy Zwycięzcy

Świetlica 2010

Zdjęcia

Finaliści z SP 4 miejskiego etapu 41. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”

Już po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Piastowie wzięli udział w eliminacjach miejskich 41. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”.Etap ten poprzedziły eliminacje szkolne. Jury przesłuchało blisko 100 uczniów klas 0-7 . Do eliminacji miejskich zostało zakwalifikowanych 53 uczestników . W etapie tym nagrodzonych i wyróżnionych zostało 27 uczniów naszej placówki, z czego czworo awansowało do warszawskiego etapu Konkursu.
Z kals 0-III jest to Julia Kowalska, uczennica klasy IIIb, która przygotowała wiersz „Hipopotam lubi błoto”oraz Hubert Łada z klasy IIId, który zaprezentował utwór „Niebieski ptak”.
Z klas IV-VII awansowała Nina Jarkiewicz z klasy VIc, prezentując fragment książki M. Musierowicz „Córka Robrojka”, a Lidia Wojtkowska, również z klasy VIc, wiersz W. Szymborskiej „Kot w pustym mieszkaniu”.
W Warszawie przesłuchania odbędą się w dniach 14 i 15 kwietnia br.

Jury podziękowało nagrodzonym i ich opiekunom za ciekawy dobór repertuaru oraz prezentację utworów o cenionej wartości literackiej. Rozdanie nagród i wyróżnień odbyło się dnia 05.04.2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Piastowie, a laureaci mieli okazję przedstawić swoje utwory zebranej publiczności.

Oto lista pozostałych nagrodzonych:
Tomasz Kamiński 1a NAGRODA
Michał Jurzyk 1b WYRÓŻNIENIE
Grzegorz Pełtak 1b WYRÓŻNIENIE
Zofia Jackiewicz 1b WYRÓŻNIENIE
Aleksandra Zalewska 1c WYRÓŻNIENIE
Alicja Żebrowska 1c WYRÓŻNIENIE
Hanna Bosak 2c WYRÓŻNIENIE
Zofia Figarska 3c NAGRODA
Zofia Raczek 3d WYRÓŻNIENIE
Gabriela Wiśniewska 3d NAGRODA
Weronika Tusiewicz 3d NAGRODA
Wiktor Grzelka 3e WYRÓŻNIENIE
Ewelina Mentrak 3e NAGRODA
Zuzanna Wylot 3e WYRÓŻNIENIE
Damian Nowakowski 3f NAGRODA
Olga Adamska 4b WYRÓŻNIENIE
Aleksandra Gołda 5c WYRÓŻNIENIE
Alicja Kłobucka 5c WYRÓŻNIENIE
Paweł Zaleśny 5c WYRÓŻNIENIE
Barbara Moczarska 6c NAGRODA
Patrycja Wolnicka 6c NAGRODA
Justyna Mentrak 6d WYRÓŻNIENIE
Sazhida Kasimov 7a WYRÓŻNIENIE

Świetlica 2010

Zdjęcia

Kwiecień miesiącem świadomości AUTYZMU

W dniu 4 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 4 w Piastowie odbyły się zajęcia edukacyjne na temat autyzmu dla wszystkich klas. Uczniowie obejrzeli film p.t. „Maria i ja”, a po nim wzięli udział w dyskusji. Dowiedzieli się m.in. na czym polega autyzm i jak pomóc takim osobom. Dzięki warsztatom dzieci wiedzą już, że jest on niepełnosprawnością oraz z jakimi problemami zmagają się osoby z autyzmem w codziennym życiu. Będą tez potrafiły zachęcić kolegów i koleżanki ze spektrum do wspólnej zabawy, a także ułatwić im komunikację. W ramach obchodów miesiąca wiedzy o Autyzmie uczniowie przemaszerowali również osiedlowymi uliczkami z niebieskimi balonami. Następnie pod kierownictwem Pana Mateusza Mularczyka zaśpiewali na boisku szkolnym piosenkę pt: „Wielka siła” (autorstwa pedagogów z Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Łodzi). Na koniec dzieci wypuściły wszystkie balony w niebo na znak wsparcia dla osób z Autyzmem.

Składamy serdeczne podziękowania:
Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Katarzynie Wilewskiej za okazaną pomoc i wsparcie; dyrektor MOK-u Pani Wandzie Przybylak za kontakt i dostarczenie balonów; absolwentowi SP 4 Panu Pawłowi Tymińskiemu za fotoreportaż; Panu Piotrowi Kowalskiemu, tacie uczennicy klasy IIIb, za fotorelację z drona oraz firmie GoDan S.A. za podarowanie 500 niebieskich balonów dla uczniów SP 4. Ponadto dziękujemy lokalnym firmom piastowskim, Kwiaciarniom DAKOS – Danuta Kosmala oraz AB Niezapominajka, które podarowały nam niebieskie wstążki do balonów. Bardzo dziękujemy również naszy obecnym uczniom oraz absolwentom, którzy włączyli się w pomoc przy pompowaniu balonów, a także klasie 7a za uprzątnięcie terenu boiska po akcji.

Zespół pomocy psychologiczno-pedagogicznej
Anna Gruszka (psycholog)
Anna Kamińska (pedagog)
Małgorzata Woźniak (psycholog)


Świetlica 2010

Zdjęcia
Warsztaty Wielkanocne

27 marca w oddziale przedszkolnym poczuliśmy już atmosferę Świąt Wielkanocnych. A to za sprawą warsztatów, na które przybyli chętni rodzice. Na rozgrzewkę dzieciaki losowaly swoim rodzicom wielkanocne zagadki, za które nagrodą były słodkie jajeczka :-) A potem zabraliśmy się do pracy - efektem były piękne koszyczki i kurczaczki, które zapewne ozdobia świąteczne stoły.
Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym rodzicom, babciom oraz rodzeństwu za wspólnie spędzony czas.


Zdjęcia
Świetlica 2010KONKURS MATEMATYCZNY

Dnia 17 lutego odbył się finał Dziewiątego Maratonu Matematycznego w Ładach pod patronatem wójta Gminy Raszyn p. Zaręby. Dwunastu uczniów z naszej szkoły w ciągu czterech godzin rozwiązywało zadania (jednokrotnego i wielokrotnego wyboru oraz zadania zamknięte), których liczba dostosowana była do danej kategorii. Było ciężko, zmęczenie rysowało się na twarzach, ale zawodnicy wykazali się cierpliwością, efektywnym gospodarowaniem czasu i zdrową rywalizacją. Sześcioro uczniów zdobyło tytuł laureata Dziewiątego Maratonu Matematycznego.

Kategoria KLASY 4
Laszczyk Kacper
II miejsce
Wojtkowska Magdalena wyróżnienie
Pikiel Szymon wyróżnienie

Kategoria KLASY 5
Dudzińska Zuzanna
II miejsce

Kategoria KLASY 6
Dukat Arkadiusz
III miejsce

Kategoria KLASY 7
Kozik Dawid
II miejsce

Laureatom gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów
w kolejnych maratonach.
ORZEŁ BIAŁY - NASZA DUMA

W sobotę 24 marca 2018 r. odbyła się uroczysta gala podsumowująca etap okręgowy konkursu "Orzeł Biały - nasza duma" organizowanego przez Senatora RP Konstantego Radziwiłła. Wykonane prace musiały zawierać element godła z orłem z dowolnego okresu trwania państwowości polskiej. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowania znaczeniem polskich symboli narodowych oraz popularyzacja wiedzy i świadomości o godle jako jednym z najważniejszych symboli państwa polskiego od zarania dziejów do czasów współczesnych.  Gala rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego" po czym głos zabrał Senator RP Konstanty Radziwiłł, podkreślając, że "wszystkie osoby, które wykonały prace konkursowe, są zwycięzcami niezależnie od osiągniętego wyniku". Wszyscy uczestnicy za udział w etapie okręgowym konkursu "Orzeł Biały - nasza duma" otrzymali flagę Polski wraz z upominkami. Naszą szkołę reprezentowały uczennice Gabriela Kijo z klasy Vc, Marta Kłosińska z klasy Vb oraz uczennica klasy VIIa, Kamila Mańkowska, której praca zdobyła wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy Gabrysi i Marcie uczestnictwa w etapie okręgowym, a Kamili wyróżnienia. Opiekę dydaktyczną nad uczniami sprawowały panie – Anna Kamińska i Wioletta Mamcarz.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu prac konkursowych i zorganizowaniu opieki podczas gali.
Świetlica 2010

Zdjęcia
Pomoc dla schroniska

17.03.2018 r delegacja uczniów klasy 5 B wraz z wychowawcą p.U.Stacherą udała się z wizytą do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Milanówku. Przywitały nas pełne nadziei psie oczy,merdające ogony i radosne szczekanie. Cieszymy się,że choć trochę mogliśmy pomóc przekazując zebraną w naszej szkole karmę,kocyki i zabawki.
Serdecznie dziękujemy Wszystkim,którzy okazali serce.Wycieczka 7a i 7a

7 marca br. , dzięki współpracy wychowawców: p. Sas i p. Boreckiej, klasy 7a ze Szkoły Podstawowej nr 4 i 7a ze Szkoły Podstawowej nr 5, uczestniczyły w integracyjnej wycieczce do Instytutu Badań nad Leśnictwem. Uczniowie mogli rozszerzyć swoją wiedzę o środowisku przyrodniczym i gospodarce leśnej dzięki ciekawej prezentacji, wielu ekspozycjom oraz własnych doświadczeń, jakie mogli przeprowadzić w instytucie. Zajęcia okazały się atrakcyjne a losowy podział na grupy przyczynił się do większej integracji obu klas. Wycieczka zakończyła się wspólnym biesiadowaniem „przy frytkach”.

Uczniowie planują już kolejną wspólną wycieczkę.
Świetlica 2010

Zdjęcia
Wycieczka do Manufaktury Cukierków

Wszystkie dzieci uwielbiają słodkie cukierki, ale nie każdy wie, w jaki sposób są wyrabiane. Klasa 6c oraz 7a mogą podzielić się już swoją wiedzą na ten temat, ponieważ uczniowie uczestniczyli w warsztatach kręcenia lizaków oraz pokazach ręcznego wytwarzania cukierków. 8 marca br. klasy odwiedziły Manufakturę Cukierków w Warszawie. Mogli zobaczyć, jak gorąca karmelowa masa wylana na granitowy blat zyskuje cudowny zapach, słodki smak oraz bajeczny kolor. Warsztaty zakończyły się samodzielnie wykonanymi kolorowymi lizakami.
Zabrali ze sobą nie tylko kolorowe cukierki ale też słodkie wspomnienia.

Świetlica 2010

Zdjęcia
Sukces uczniów naszej szkoły w XIV Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym i Literackim

Z wielką radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły odnieśli po raz kolejny sukcesy w XIV Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym i Literackim. Celem było upamiętnienie narodowych bohaterów: Józefa Piłsudskiego i Tadeusza Kościuszki z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości Państwa Polskiego pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
W finale konkursu, który odbył się 8.12.2017 r. w Muzeum Niepodległości w Warszawie, II miejsce zdobyła Justyna Mentrak z kl. 6d, natomiast III miejsce - Aleksandra Gołda z kl. 5c i Marta Kłosińska z kl. 5b.
Zwycięzcy przygotowali przepiękne przemówienia na temat życia i dokonań Tadeusza Kościuszki – bohatera, który wsławił się walką o wolność. Zaprezentowali swoje kunsztowne oracje, czym zdobyli wielkie uznanie słuchaczy oraz przyczynili się do upamiętnienia „Roku dla Niepodległej”.
Nasi uczniowie zostali także laureatami XIV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego. Michał Czajkowski z kl. 6d zajął I miejsce, Martyna Szewczyk z kl. 6a – III, a Alicja Tymińska z kl. 5c zdobyła wyróżnienie. Zwycięzcy przygotowali i wykonali przepiękne albumy, prezentując sylwetki wielkich Polaków – Józefa Piłsudskiego i Tadeusza Kościuszkę. Opiekę dydaktyczną nad uczniami sprawowały panie - Agnieszka Łada i Urszula Stachera. Dnia 16.02.2018r. na uroczystym zakończeniu konkursów laureaci otrzymali medale, dyplomy i nagrody książkowe. Bardzo dziękujemy rodzicom Ali Kłosińskiej i Michała Czajkowskiego za pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu i zorganizowaniu opieki. Jesteśmy wdzięczni, że zawsze możemy na Państwa liczyć.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! Jesteśmy dumni, że uczniowie naszej szkoły upowszechniają wiedzę istotną dla poczucia tożsamości narodowej i pielęgnują postawy patriotyczne.
Oczekujemy, że za rok również zgłoszą się młodzi patrioci,
którzy z chęcią wezmą udział w tak ciekawych konkursach.


Świetlica 2010

ZdjęciaŚwietlica 2010GRAMY I ŚPIEWAMY DLA LILI

17 marca w Szkole Podstawowej nr 4 w Piastowie odbył się niezwykły koncer. W tym dniu wszyscy Graliśmy i śpiewaliśmy dla Lili, dziesięcioletniej dziewczynki, która na co dzień jest pelnym życia i radości dzieckiem. Nikt nawet nie podejrzewa, że od urodzenia boryka się z niepełnosprawnością. W normalnym funkcjonowaniu pomaga jej ortoproteza. Niestety nie rośnie ona wraz z Lilką, a koszt nowej wynosi około 17 000 zlotych. Chęć pomocy w zdobyciu potrzebnej kwoty, połączyła w działaniu wiele Osób dobrej woli. Dzięki zaangażowaniu Nauczycieli, Rodziców, Uczniów oraz przy współudziale Stowarzyszenia Możesz zorganizowana została wspaniała impreza. Oglądaliśmy występy niezwykle uzdolnionych uczniów (obecnych i byłych), odbyła się aukcja, a w holu zastawionym stoiskami można było znaleźć coś dla ciała i dla ducha. Przybyli też niezastąpieni Strażacy z OSP w Piastowie z pokazem udzielania pierwszej pomocy. Przy wspaniałej zabawie i miło spędzonym czasie udało nam się wspólnymi silami pozyskać 1/3 kwoty potrzebnej na zakup protezy.

Serdecznie dziekuję wszystkim Osobom, które włączyły się w organizację koncertu lub wsparły inicjatywę finansowo.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Piastowie
Stanisław Siekierko


Zdjęcia


Świetlica 2010TYDZIEŃ PAMIĘCI O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH W SP 4

W dniach od 27 lutego do 2 marca w naszej szkole przeprowadzono zajęcia na temat Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Przez cały tydzień p. Anna Kamińska prowadziła zajęcia lekcyjne dla klas IV-VII o Żołnierzach Niezłomnych. Wzbogacone one były pokazami prezentacji multimedialnych przygotowanych przez uczniów klasy 6a. Ponadto została przygotowana ekspozycja upamiętniająca dzień 1 marca. Żołnierze wyklęci byli żołnierzami polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski oraz podporządkowaniu jej ZSRR. Za tę postawę wielu zapłaciło najwyższą cenę. Żołnierze Wyklęci żyją w naszej pamięci i są dla młodych Polaków wzorem patriotyzmu.


Świetlica 2010

Zdjęcia
REKRUTACJA

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Piastowie informuje o postępowaniu rekrutacyjnym  na rok szkolny 2018/2019, które odbywa się na podstawie:
- ,,wniosku o przyjęcie dziecka do  oddziału przedszkolnego” wraz z załącznikami
- „wniosku o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej”

Wnioski o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej można pobierać i składać u pedagoga szkolnego
w terminie od 26.02.2018 do 09.03.2018 r.

Poniedziałek godz. 08.00 – 12.00
Wtorek godz. 8.00- 13.00
Piątek godz. 14.00 – 17.30


Wnioski można też pobrać ze strony internetowej szkoły TUTAJ

  Zarządzenie Burmistrza Miasta Piastowa TUTAJ.

Światowy Dzień kota

Z okazji Światowego Dnia Kota , przypadającego 17 lutego, biblioteka szkolna ogłosiła konkurs plastyczny pt. „Nasze koty, kociaki ,kocury”. Format i technika wykonania pracy była dowolna. Do biblioteki wpłynęło 87 prac. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością w przedstawieniu ukochanego kota. Prace wykonano farbami, kredkami, plasteliną , materiałami krawieckimi ,a także wykorzystano takie pomoce jak kasza czy drewno. Szczególne zainteresowanie wzbudziły koty uszyte przez uczniów klasy III b.
Jury miało bardzo trudne zadanie w wyborze najlepszych prac, które następnie zostały wyeksponowane na I piętrze naszej szkoły. Wystawa prac plastycznych i książek ze zbiorów biblioteki o tematyce felinologicznej cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Przeprowadzone pogadanki z uczniami miały na celu uwrażliwianie na trudny los zwierząt, szczególnie w okresie zimy ,a także rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.
Lista nagrodzonych i wyróżnionych:
klasa O a wyróżnienie: Tosia Mazurek, Julia Mączko , Jagoda Wojtysiak, Natalia Strzałkowska
klasy 2: I miejsce Jabłońska Nicola 2c, Bosak Hanna 2c
II miejsce Gołda Brygida 2c
III miejsce Majewska Oliwia 2c
klasy 3:I miejsce Kusal Maja 3f, Dąbrowa Zofia 3a, Bulkowska Paulina 3f, Wilewski Szymon 3b
II miejsce Gołda Amelia 3e, Kowalczyk Adrian 3f, Adamczyk Jakub
III miejsce Mączko Amelia 3f, Kaźmierczak Aleksander 3f

Gratulujemy!


Świetlica 2010

ZdjęciaSerdecznie dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom 1%
i Stowarzyszeniu MOŻESZ. Dzięki waszemu wsparciu nasza szkoła staję się coraz nowocześniejsza, a zajęcia lekcyjne ciekawsze.
Prosimy, pamiętajcie o nas dokonując tegorocznego rozliczenia podatku, nr KRS: 0000124097 z dopiskiem
"na SP4 Piastow"


W imieniu społeczności szkolnej
Stanisław Siekierko
Dyrektor SP 4 w Piastowie


Koncert Młodych Talentów

Tuż przed feriami w murach SP 4 miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Odbyła się  kolejna edycja Koncertu Młodych Talentów. Sala gimnastyczna w tym dniu zamieniła się w amfiteatr, w którym wystąpili mali wirtuozi. Publiczność z zapartym tchem słuchała każdej prezentacji. Nad przebiegiem imprezy, przekazując słuchaczom wiedzę na temat instrumentów oraz utworów, czuwała pani Luiza Czapska. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku do tego uzdolnionego grona dołączą kolejne osoby. Bardzo dziękujemy organizatorom oraz artystom za wspaniałą ucztę duchową.

ZdjęciaDzien ulubionej książki

22 lutego w oddziale przedszkolnym obchodziliśmy "Dzień Ulubionej Książki" w ramach projektu edukacyjnego " W świecie bajek i baśni". Dzieci opowiadały o swoich ulubionych książkach, wymieniały się nimi, a także stworzyliśmy swoją własną opowieść i zaprojektowaliśmy do niej rekwizyty. Spróbowaliśmy nawet swoich sił jako aktorzy :-) Na koniec dzieci projektowały okładki do swoich wymyślonych książek.Świetlica 2010LEKCJE KODOWANIA

W listopadzie klasy 6d, 5c, 5a i 6c wzięły udział w lekcjach kodowania zorganizowanych we współpracy z Biblioteką Miejską w Piastowie. Uczniowie w czasie ciekawych zajęć mogli poznać podstawowe komendy sterujące Mbootami, stawiając przy tym pierwsze kroki
w niezwykłym świecie programowania.

Zdjęcia

Świetlica 2010JASEŁKA W SP 4

Jasełka to jeden ze zwyczajów świętowania Bożego Narodzenia. Jak co roku, w naszej szkole, przygotowywane były przez klasy młodsze i starsze. Dzieci i młodzież z wielkim zaangażowaniem wcielili się w różne role doskonale oddając klimat wydarzeń Betlejemskiej Nocy. Nie zabrakło przebudzenia pasterzy w środku nocy i obwieszczenia im radosnej nowiny, udziału Aniołów czy pokłonu trzech Mędrców ze Wschodu. Uroku dodały inscenizacji kolędy i pastorałki w wykonaniu uczniów.

Świetlica 2010

ZdjęciaKOŁO TEATRALNE W SP 4

Podsumowaniem półrocznej pracy koła teatralnego była adaptacja Baśni Hansa Chrystiana Andersena pt. "Dziewczynka z zapałkami". Premiera miala miejsce 10 stycznia 2018 r. przed bardzo wymagającą widownią złożoną z dzieci z oddziału przedszkolnego, klas pierwszych oraz uczniów uczęszczających do szkolnej świetlicy. Młode artyski z ogromnym zaangażowaniem opowiedziały o ludzkiej obojętności wobec małej biednej dziewczynki. Jednak mając na uwadze magię Świąt Bożego Narodzenia, zaproponowały zmianę zakończenia baśni. W obliczu Dzieciątka ludzkie serca otwierają się na potrzebujących i pałają chęcią niesienia pomocy. Publiczność aktywnie włączyła się w przebieg sztuki odśpiewując wraz z aktorami kolędę "Lulajże Jezuniu". Aktorki zachęcone ciepłym przyjęcięm przedstawienia już planują kolejny występ.

ZdjęciaINAUGURACJA KARNAWAŁU W SP 4 W PIASTOWIE

5 stycznia odbył się kolejny Bal Noworoczny. Na początku bawiły się klasy młodsze - dzieci zachwycały kolorowymi strojami i pomysłowymi przebraniami. Na szkolnych korytarzach spotkać mogliśmy między innymi Trzech Muszkieterów, polarnego misia, Królewnę Śnieżkę, pirata, Indiankę, Mario Bros, dinozaura i Czerwonego Kapturka. Ciekawe konkursy z nagrodami sponsorowanymi przez Radę Rodziców i wesołą muzykę zapewnił tata jednej z uczennic, pan Piotr Kowalski. On również poprowadził dyskotekę dla klas starszych. Tutaj sprawdziły się niezwykłe efekty specjalne i nowoczesne aranżacje znanych przebojów. Starsi uczniowie, choć mniej liczni, także świetnie się bawili i chętnie brali udział w zaciętych konkursowych rozgrywkach. Pojawił się wśród nich nawet Lord Vader, Pikachu, magiczne koziorożce czy groźna czarownica
z haczykowatym nosem.

Wszystkim życzymy udanego karnawału!
Panu Kowalskiemu serdecznie dziękuje cała społeczność SP 4.

Świetlica 2010

Świetlica 2010W grudniu uczniowie biorący udział w zajęciach psychologicznych pisali listy z życzeniami i rysowali laurki dla chorych koleżanek oraz kolegów z Centrum Zdrowia Dziecka. Udało nam się zebrać ponad 25 listów - wszystkie trafiły już do rąk małych pacjentów sprawiając im ogromną radość.

Świetlica 2010LOTERIA

"Sprzątnij szafki i przynieś zabawki", a my zorganizujemy loterię fantową. Cały dochód zostanie przekazany na rzecz akcji "Opatrunek na Ratunek" organizowanej przez Redemptoris Missio dla misyjnych szpitali w Afryce. Potrzeba wszystkiego: bandaży, gaz, plastrów, igieł, strzykawek. Zabawki na loterię można przynosić w dniach 02 - 05.01.2018 r. do wychowawców.
Loteria odbędzie się 08-09.2018 Cena losu - 2 zł.


Świetlica 2010


Mikołajki

6 grudnia to jeden z ulubionych dni naszych najmłodszych. Z tej okazji dzieci z zerowki wystroily sie w mikolajowe czapki, by uczcić ten wyjatkowy dzien. Były oczywiście prezenty od Świętego Mikołaja oraz wspólna zabawa przy muzyce i słodki poczęstunek. Dzieci wykonały również prace plastyczne związane z tematyka Mikołajek. Teraz z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie z Mikołajem podczas Świąt Bożego Narodzenia.

ZdjęciaKlasy drugie na farmie "CZTERY PORY ROKU"

Wszyscy już przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego klasy drugie ( 2a oraz 2c) pojechały na warsztaty związane z kultywowaniem tradycji świątecznych. Uczniowie aktywnie i twórczo musieli ze sobą współpracować tworząc kolorowe łańcuchy na choinkę; pakując świąteczne prezenty oraz w radosnej atmosferze piekąc pyszne pierniczki. Wszyscy musieli bardzo się starać, gdyż zajęcia były rodzajem egzaminu na „Małego Elfa-pomocnika Świętego Mikołaja”. Oczywiście na zakończenie zajęć na Farmie „Cztery Pory Roku” było właśnie spotkanie ze Świętym Mikołajem, który obejrzał prace dzieci; ysłuchał kolęd w ich wykonaniu, aby potem każdemu uczniowi wręczyć słodki upominek. Wszystkim bardzo podobały się zajęcia, a na pamiątkę każdy uczeń zabrał do domu ozdobioną własnoręcznie przez siebie zieloną choineczkę oraz przepiękny kolorowy dyplom.
GÓRA GROSZA

Samorząd szkolny zaprasza do udziału w zbiórce pieniędzy podczas “Góry Grosza”.
Akcja trwa w dniach 29.11.2017 r.- 02.01.2018 r. Pieniądze będą zbierane przez wychowawców. Prosimy o rozdzielenie nominałów oraz policzenie ilościowe i kwotowe pieniędzy


Opiekunowie samorządu
Anna Borecka
Małgorzata Komorowska
Natalia Sasinowska
Urszula Perkowska
SPOTKANIE Z PRZYRODĄ-WYKŁAD W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

28 listopada br. uczniowie klas piątych naszej szkoły zostali zaproszeni przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Piastowie na lekcję przyrody. Gospodarzem spotkania był pan Sebastian Sobowiec, znawca i miłośnik przyrody. Uczniowie poszczególnych klas mieli do wyboru kilka tematów prelekcji, m.in.wędrówki zwierząt, dokarmianie zwierząt oraz ich przystosowanie do zimy, dzikie zwierzęta obok człowieka. Gospodarz prowadził swoje wykłady zgodnie z zainteresowaniami dzieci. Uczniowie z wielką uwagą słuchali prelekcji oraz oglądali zrobione przez wykładowcę fotografie zwierząt. Mieli okazję bliżej poznać życie m.in. bociana, jaskółki, bobra, norki, kleszcza czy szerszeni. Usłyszeli, jak się pozbyć pasożytów i jak sobie z nimi radzić. Poznali żądłówki drapieżniki
i „jarosze”, ich obyczaje, strategie, sposoby gniazdowania , zagrożenia
i relacje z człowiekiem. Zajęcia upłynęły niezwykle szybko, a uczniowie do wykładowcy mieli mnóstwo pytań. Na zakonczenie można było kupić pamiątkowe zdjęcia,pocztówki,foldery dotyczące omawianych tematów.
Bardzo dziękujemy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piastowie za zaproszenie na spotkanie z przyrodą.SPOTKANIE AUTORSKIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4 W PIASTOWIE

Jesienne spotkania ze znanymi pisarzami i poetami stały się już tradycją Szkoły Podstawowej nr 4 w Piastowie. 27 listopada 2017 r., na zaproszenie biblioteki szkolnej, przybyła do nas aż z Gdańska pani Roksana Jędrzejewska- Wróbel, autorka wielu książek dla dzieci, takich jak „Siedmiu wspaniałych”, „Praktyczny pan” czy seria o Florce. Przyjazd pisarki poprzedziły liczne przygotowania. Uczniowie na lekcjach bibliotecznych mogli poznać twórczość pani Jędrzejewskiej oraz kupić jej książki. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas II i III naszej placówki,
z którymi autorka od początku nawiązała świetny kontakt. Pytania uczniów dotyczące pomysłów na twórczość pisarka zamieniała na wspaniałe opowieści o roli wyobraźni w naszym życiu. Na podstawie czytanych fragmentów swoich utworów odnosiła się do wartości uniwersalnych, takich jak przyjaźń, rodzina, szacunek. Przekonywała, że warto realizowć swoje marzenia i w życiu być zawsze sobą. Pani Roksana chętnie odpowiadała również na pytania dotyczące życia osobistego. Pisarka okazała się osobą niezwykle sympatyczną, pełną poczucia humoru i dystansu do siebie. Impreza upłynęła niezwykle szybko w miłej atmosferze. Pod koniec każdego z dwóch spotkań do pani Roksany ustawiała się kolejka dzieci, aby otrzymać pamiątkowe autografy w jej książkach.

ZdjęciaKoncert "WOLNOŚĆ"

Mamy Przyjemność zaprosić Państwa na koncert "Wolność", który odbędzie się w murach naszej szkoły 1 grudnia 2017 roku o godzinie 18:00. Wystąpią:
Chór Semper Iuvenes pod kierunkiem Mateusza Mularczyka
Chór Szkoły Podstawowej nr 382 w Warszawie pod kierunkiem Doroty Bartnik
Zespół Wokalno-Instrumentalny Flażoletki Szkoły Podstawowej nr 382 w Warszawie pod kierunkiem Izabeli Pilarczyk.
Oprawa poetycka: Agnieszka Łada.
Podczas koncertu usłyszymy 10 pieśni patriotycznych oraz piękne recytacje. Będzie to doskonała okazja, aby przypomnieć sobie, że "wolności nie zdobywa się na zawsze".


Świetlica 2010

ZdjęciaWarsztaty dla klas VI - VII

W dniu 28.11.2017 rozpoczął się cykl warsztatów dla klas VI i VII pt: „Kontrola emocji i techniki relaksacyjne.” W części pierwszej psycholog wykorzystuje kreatywne narzędzia i ideę Points of You, która pomaga uczestnikom zajrzeć głębiej w siebie, otwiera serca i wyzwala nieograniczone pokłady wyobraźni uczniów. W części drugiej uczniowie poznają prace z oddechem, wizualizację i inne techniki relaksacyjne. Warsztaty prowadzi psycholog, praktyk Points of You - Anna Gruszka w asyście i wsparciu pedagoga szkolnego Anny Kamińskiej.


Świetlica 2010Wizyta w teatrze

Dnia 22.11.2017 r. kl. 3c i 3e pod opieka Pani Urszuli Perkowskiej i Pani Iwony Pałasz, wybrały się do Teatru 6 piętro w PKIN na spektakl pt. ”Palmerianki w Akademii Pana Kleksa”. Palmerianki, najpopularniejszy zespół w muzycznej galaktyce wyrusza w kolejną koncertową podróż. Po ostatniej wizycie na Ziemi, dziewczyny dowiedziały się, że Ziemianie chodzą do szkoły. Ponieważ Palmerianki na swojej planecie zdobyły już wszystkie możliwe wyróżnienia, postanowiły sprawdzić, czy w innej szkole pójdzie im równie dobrze. W Kosmosie aż huczy od plotek na temat Akademii Pana Kleksa, dlatego właśnie tam wybierają się na swój pierwszy ziemski dzień lekcyjny. Spektakl jest świetną przygodą. Momentami z interakcją pomiędzy aktorkami a młodą publicznością. Artystki swoją energią porywają dzieci w świat Brzechwy. Czas wypełniony muzyką z elementami gitarowego brzmienia na żywo. Piosenki, wierszyki w nowych aranżacjach przyjaznych dla ucha małego widza.

Świetlica 2010

ZdjęciaDzień Pluszowego Misia

W piątek, 24 listopada, w przeddzień Światowego Dnia Pluszowego Misia najmłodsi z naszej szkoły świętowali "urodziny" swoich pluszowych przyjaciół. Dzieci z oddziału przedszkolnego do wspólnej zabawy zaprosiły klasę Ia wraz z wychowawczynią, a uroczystość uświetniła swoją obecnością również nasza Pani wicedyrektor Rużena Skarżyńska. Dzieci poznały historię pluszowego misia, były wspólne tańce, konkursy
i "misiowy" poczestunek (herbatniki z miodkiem).


Świetlica 2010


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W SP 4

Wyjątkowo uroczyście i podniośle obchodzona była 99. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę w Szkole Podstawowej nr 4
w Piastowie. Obchody zapoczątkowali 10. listopada 2017 r. uczniowie klasy 3a wraz z p. Patrycją Jastrzębską. Zaprezentowali klasom 1-3 inscenizację, w której opowiedzieli o wzniosłych i bolesnych momentach naszej historii poczynając od uchwalenia Konstytucji 3 Maja a kończąc radością z odzyskanej po 123 latach niewoli wolności. 11. listopada szkolny chór Semper Juvenes pod kierunkiem p. Mateusza Mularczyka wystąpił w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej z koncertem pieśni patriotycznych. Natomiast 13. listopada społeczność klas 4-6 obejrzała wzruszającą inscenizację patriotyczną przygotowaną przez klasę 5c pod kierunkiem p. Agnieszki Łady. W tych dniach szkoła rozkwitła
biało-czewono. W ten sposób Czwórka zapoczątkowała „Rok dla Niepodległej”, mając w planach jeszcze wiele innych inicjatyw.
Klasy drugie w Muzeum Narodowym

Już kolejny raz klasy drugie pojechały do Muzeum Narodowego w Warszawie, aby wziąć udział w lekcji tematycznej. Każda z lekcji dotyczyła innego tematu: uczniowie klasy 2a dowiedzieli się co jest potrzebne malarzowi do pracy, jak wygląda pracownia malarska i czym jest talent. Uczniowie klasy 2c bawili się kolorami. Poznali barwy podstawowe i barwy pochodne, rozpoznawali nastrój obrazów. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, wykazały się swoją wiedzą i aktywnością. Taka forma zajęć nie tylko pozwala uczniom zapoznać się ze zbiorami muzeów, ale umożliwia samodzielne przeżycie i lepsze zapamiętanie omawianych wiadomości, gdyż dzieci w tym wieku najlepiej przyswajają wiedzę poprzez praktyczne działanie.
Podziękowania

Dziękuję Uczniom i Rodzicom oraz Wychowawcom klas za zaangażowanie i przygotowanie wspaniałych prac na Ogólnopolski Logopedyczny Konkurs Plastyczny, pt. "Co Pani Jesień dla mnie przyniesie?". Z prawdziwą dumą wysyłam te prace do głównego organizatora. Czekamy na styczniowe wyniki. Trzymajmy kciuki za nasze Dzieci. Lista laureatów:
Brzeziński Wojciech kl. 2c, Bulkowska Paulina kl. 3f, Dąbrowa Zosia kl. 3a, Gołda Brygida kl. 2c, Gwiaździńska Lilianna kl. 2c, Jawoszek Zuzanna kl. 1b, Kaczkowska Julia kl. 3f, Kaczkowska Klaudia kl. 3 f, Kalwarczyk Antoni kl. 0, Kalwarczyk Tymoteusz kl. 2c, Kaźmierczak Aleksander kl. 3f, Kiełczewska Wiktoria kl. 2a, Korzeb Julia kl. 3b, Kowalska Julia kl. 3b, Lizik Stanisław kl. 3e, Mazurek Antonina kl. 0, Mączko Amelia kl. 3f, Mika Julia kl. 3b, Orlik Gabriela kl. 1a, Osuch Jan k. 0, Osuch Mikołaj kl. 3f, Pełtak Grzegorz kl. 1b, Pikiel Helana kl. 1b, Pikiel Michalina kl. 1a, Pyzel Izabella kl. 1b, Rogowski Bartosz kl. 3f, Strzałkowska Natalia kl. 0, Tymiński Bartosz kl. 0, Wall Lena kl. 3b, Wrocławska Anna kl. 3b, Zalewska Aleksandra kl. 1c.
Świetlica 2010


Serdecznie zapraszamy na Koncert Pieśni Patriotycznych
z udziałem naszego Chóru Szkolnego,
który odbędzie się 11 listopada po Mszy Świętej o g. 10:00
w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej.


Świetlica 2010


27 października 2017 roku dyrygent Chóru Szkolnego Semper Iuvenes i nauczyciel muzyki w naszej szkole - Mateusz Mularczyk, wziął czynny udział w II Ogólnopolskiej Konferencji dla Młodych Dyrygetów pt. "Moje doświadczenie z zespołem chóralnym" w Gdańsku. Wygłosił on wykład "Motywacje do śpiewania dzieci w wieku 10-13 lat w chórze szkolnym. Chór Dziecięcy Semper Iuvenes po roku działalności". Pokłosiem zeszłorocznej konferencji, w której Pan Mateusz również brał udział była publikacja w Wydawnictwie Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Liczymy na podobną publikację dotyczącą naszego Chóru!


Świetlica 2010 Świetlica 2010

Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Z okazji przypadającego w październiku Miesiąca Bibliotek Szkolnych nasza biblioteka zorganizowała wystawę książek ciekawych, oryginalnych i nietypowych. Naszym celem było pokazanie młodym czytelnikom piękna i różnorodności książki. Bibliotekarki zwracały uwagę uczniów na ilustracje, oprawę graficzną oraz na bogactwo kształtów i materiałów, z których może być wykonana książka. Zwiedzanie wystawy przez poszczególne klasy poprzedzała pogadanka dotycząca zgromadzonych eksponatów, wśród których znalazły się również książki wypożyczone z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piastowie oraz ze zbiorów naszych uczniów. Wielkie zainteresowanie wzbudziły książki popularno-naukowe, które pomagają uczniom w poznawaniu tajemnic, jakie kryje nauka. Emocje wywołały też książki przestrzenne,
z ruchomymi elementami, z papieru łączonego z folią lub plastikiem oraz w nietypowej okładce. Ekspozycję podziwiali uczniowie klas I-III oraz klasa IVa i IVb. Wystawa wzbudziła duże zainteresowanie naszych czytelników i zamierzamy powtórzyć ją w przyszłym roku.

ZdjęciaKONKURSY

Z okazji obchodzonego w październiku Miesiąca Bibliotek Szkolnych nasza biblioteka zaprosiła do udziału w następujących konkursach: uczniów klas 0-4: konkurs plastyczny „Zaczytana szkoła” - interpretacja tematu dowolna, prace formatu A-3 lub A-4 można było wykonać dowolną techniką ; uczniów klas 5-7 : „Moje zakończenie”-konkurs literacki na napisanie nowego , zaskakującego zakończenia wybranej książki lub opowiadania.

„ZACZYTANA SZKOŁA”
W konkursie plastycznym wzięło udział 68 uczniów klas 0-4. W swoich pracach wykazali się oni dużym talentem plastycznym i kreatywnością Jury w składzie :Urszula Stachera, Karolina Pankau i Danuta Borowiec po naradzie przyznało nagrody następującym uczniom:
Grupa „O"
Tosia Mazurek, Ola Sawicka, Natalia Strzałkowska.
KLASA I
Julia Jachimowicz 1C, Nina Pośpiech 1B.
Klasa II
Wiktoria Wojda 2, Wiktoria Józwiak 2a.
KLASA III
Zosia Dąbrowa 3a, Luiza Ziętek 3d, Igor Słupski 3f.
WYRÓŻNIENIE
Maja Kusal 3f, Łukasz Gilewski 3f, Ida Wojciechowska 3b, Julia Korzeb 3b.
KLASA IV I miejsce Nadia Sikora 4b
II miejsce Milena Kaczmarek 4b
III miejsce Weronika Gałązka 4b, Olga Adamska 4
b WYRÓŻNIENIE: Filip Pokropek 4b, Jan Radomyski 4a, Ula Miąskiewicz 4b.

WYNIKI KONKURSU LITERACKIEGO „MOJE ZAKOŃCZENIE”
KLASY 5-7
I miejsce Piotr Więcławski 5b
II miejsce Przemysław Wolnicki 5a
III miejsce Barbara Moczarska 6c
WYRÓŻNIENIE:
Wiktoria Suchacz 5a, Marta Kłosińska 5b, Krystian Kras 5c.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!Świetlica 2010

ZAPROSZENIE DO XXVI Ogólnopolskiego Logopedycznego Konkursu Plastycznego pt. „Co Pani Jesień dla mnie przyniesie”
TUTAJ


Dzień KEN

14 października obchodzimy święto z okazji Dnia Edukacji Narodowej, które tradycyjnie nazywamy „Dniem nauczyciela”. W tym dniu świętują pracownicy szkół, a przede wszystkim nauczyciele. To zawód z powołania i chęci przekazania drugiemu człowiekowi tego, co sam zdobył z wielkim wysiłkiem Nauczyciel jest osobą, która od najmłodszych lat kształtuje naszą osobowość, spojrzenie na świat, uczy prawd o życiu.
Zawsze w ten dzień uczniowie przygotowują uroczystą akademię, w tym roku były to klasy 3c i 5a. Młodzi artyści pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli.

ZdjęciaPOLA NADZIEI

Życie i zdrowie to dwie największe wartości, których na co dzień nie doceniamy. Przypominają nam o sobie dopiero wtedy, gdy ich zabraknie... Każdego roku do hospicjów trafia tysiące osób, które pragną w godny sposób spędzić ostatnie chwile swego życia. My, chcąc dodać im otuchy i nadziei do walki z chorobą, już kolejny raz zorganizowaliśmy akcję charytatywną, w trakcie której zbieraliśmy pieniądze dla hospicjum domowego przy ul. Tykocińskiej w Warszawie. Na koniec, 6 października, razem z naszymi uczniami zasadziliśmy przed budynkiem szkoły cebulki żonkili - symbole życia i nadziei.

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji.


ZdjęciaSłodkie ciekawostki

W dniu 09.10.2017r. dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do cukierni „Olczak i Syn” w Piastowie. Grupa „0 A” obejrzała wszystkie pomieszczenia, stoiska które służą do wyrabiania, dekorowania ciast, ciasteczek i tortów. Dzieci poznały również etapy powstawania lodów, maszyny cukiernicze i piece. Zwiedziły magazyny, chłodnie i gabinet właściciela cukierni, pana Adama Olczaka. Największą atrakcją dla dzieci były zajęcia samodzielnego robienia ciasteczek i pieczenia. Na koniec czekała na nas wielka niespodzianka „LODY:)”. Przedszkolaki na zakończenie wycieczki pięknie podziękowały pracownikom cukierni. Wróciliśmy do szkoły pełni wrażeń oraz z dużymi paczkami przeróżnych ciasteczek. Serdecznie dziękujemy wszystkim Pracownikom cukierni „Olczak i Syn” za okazaną gościnność, cierpliwość, pyszne lody i bardzo ciepłą atmosferę.

Zdjęcia
Wyniki konkursu „Karykatura nauczyciela”

Klasy 1
I miejsce- Ola Zalewska 1c
II miejsce- Alicja Żebrowska 1c
III miejsce- Nadia Banasiewicz 1c
Wyróżnienia: Jan Janicki 1c, Dominik Łysoniewski 1c
Klasy 2
I miejsce- Brygida Gołda 2c
II miejsce- Wiktoria Wojda 2c
III miejsce- Lena Brzyska 2c
Wyróżnienia: Lilianna Gwiaździńska 2c, Julia Kowalczyk 2c
Klasy 3
I miejsce- Szymon Milewski 3b, Dominika Szewczyk 3d,
Nadia Sattar 3, Laura Wojda 3c
II miejsce- Aleksander Gryska 3c, Magda Duda 3,
Weronika Tusiewicz 3d
III miejsce- Zosia Dąbrowa 3a, Nikola Wyszyńska 3e,
Julia Kowalska 3b, Julia Mika 3b
Wyróżnienia:
Paulina Bulkowska 3f, Wiktoria Kolińska 3c, Maciek Kaczorowski 3b, Julia Korzeb 3b, Bohdana Adamenko 3c, Nikolleta Małek 3e, Wiktoria Kolińska 3c, Ania Wrocławska 3b, Patryk Jaktorski 3cŚwiatowy Dzień Zwierzat

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt w dniach 4-5października 2017 r. biblioteka szkolna zorganizowała wystawę książek beletrystycznych
i popularno-naukowych ze swoich zbiorów. Przy tej okazji uczniowie mogli zapoznać się z bogatą ofertą książek o zwierzętach, jakie są
w naszym księgozbiorze. Panie bibliotekarki przeprowadziły pogadanki
z uczniami dotyczące genezy i przyczyn, dla których obchodzimy to święto. Zwrócono uwagę dzieci na losy zwierząt żyjących zarówno dziko, jak i w warunkach domowych. Przypomniano o ginących codziennie na naszej planecie kilku gatunkach fauny. Bibliotekarki wspomniały o zbliżającej się zimie i trudnym okresie dla zwierząt. Uczniowie chętnie rozmawiali o posiadanych przez siebie podopiecznych, o opiece nad nimi i o zachowaniu się w przypadku spotkania bezpańskiego psa. Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy z zaciekawieniem przeglądali udostępnione pozycje, a po wystawie mogli je wypożyczyć do domu.


Zdjęcia
Gliniane fantazje

W dniu 05.10.2017r. w zerówce odbyły się pierwsze zajęcia z ceramiki. Zajęcia z gliną to duża frajda dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Praca z gliną rozwija układ nerwowy, przygotowując rękę do nauki pisania. Podczas lepienia dzieci pracują oburącz i tym samym pracują również dwie półkule mózgu. Zabawy z glina rozwijają wyobraźnię
i zdolności manualne. Na początek pani Agnieszka wyjaśniła dzieciom „Jak powstaje glina?” „Skąd się wydobywa glinę?” „Co można zrobić
z gliny?” „Dlaczego wypalamy glinę?” Następnie dzieci przystąpiły do wykonania swoich „Jesiennych jeżyków”. Najpierw lepiły kulę, potem rysowały oczy, następnie lepiły kolce i jabłka. Piękne i niepowtarzalne jeżyki z jabłkami pojechały do pracowni pani Agnieszki w celu wypalenia. Mamy nadzieję że w przyszłym tygodniu wrócą do nas i będziemy mogli udekorować nasze jeżyki farbami.
Zajęcia z ceramiki sprawiły dzieciom mnóstwo radości i uśmiechów.

Zdjęcia
Niespodziewany GOŚĆ

We wtorek do zerówki przyszła pewna Pani... Ubrana w brązy, czerwień, pomarańcz, żółć. Cała w liściach, z koszem grzybów w dłoni i paczką warzyw i owoców. Tak, to była właśnie Pani Jesień. Zapowiedziała dzieciom swoje rychłe nadejście. Rozmawiała z dziećmi na temat jesiennej pogody oraz zaprezentowała dary jesieni. Przyniosła także każdemu dziecku mały upominek - jesienną kolorowankę. To niecodzienne spotkanie zainspirowalo nas do wykonania jesiennych prac plastycznych oraz dalszych rozmów na temat tej pory roku.

Zdjęcia
PIKNIK w SP4

W sobotę 16 września odbył się na terenie Szkoły Podstawowej nr 4
w Piastowie PIKNIK RODZINNY i jak poprzednie zachwycił radosną atmosferą oraz róznorodnością atrakcji. Wszystko to, dzięki ogromnemu zaangażowaniu Rodziców, wsparciu Pracowników szkoły oraz Uczniów.Dziękujemy też za uświetnienie obecnością naszej imprezy OSP z Piastowa, Policjantom z Komendy Policji w Piastowie, firmom Adampol i Grucha, "Półkom do Spółki" i "Graty z Chaty", Szkołom Językowym: Klinika Języka, Personal Tutor oraz Chouette, Souver Internationale, Haps Agencji Reklamowej Animacji dla Dzieci, Gliniarni - Ceramika Artystyczna, Malowaniu Intuicyjnemu, Druzynom Młodziezowym OSP i ZHP Piastów, RCK i K - Piastowskiemu Kołu Klubu Krwiodawców.
W czasie PIKNIKU został rozegrany Rodzinny Turniej w Bule, nagrody dla zwycięzców ufundował sklep BONNA, zaś scenę, na której mogliśmy podziwiać występy grupy tanecznej z SP4 oraz pokazy karate w wykonaniu zawodników Karate Klubu Pruszków, użyczył Ksiądz Proboszcz Parafii pw. Chrystusa Króla Wszechświata. Nawet pogoda była dla nas łaskawa i nie spadła ani jedna kropla deszczu, chwilami nawet było upalnie.
Jeszcze raz serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy pomogli
w organizacji tego rodzinnego wydarzenia.


Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Piastowie
Sranisław Siekierko


Zdjęcia
Rozpoczęcie roku szkolnego

4 września 2017 r. w naszej szkole odbyła się inauguracja roku szkolnego 2017/2018. Uroczystość rozpoczęto od odśpiewania hymnu państwowego oraz przypomnienia 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Dyrektor Szkoły Pan Stanisław Siekierko przywitał grono pedagogiczne, rodziców i uczniów, a także pracowników administracji i obsługi, życząc wszystkim w nowym roku szkolnym wielu sukcesów.

ZdjęciaCOPYRIGHTS Anna Borecka